VIDEO | Sri Lanka rallivõistlusel hukkus seitse inimest, nende seas ka 8-aastane tüdruk
(18)![Sri Lanka rallivõistlusel juhtus traagiline õnnetus.](https://images.delfi.ee/media-api-image-cropper/v1/f1e54bbc-92b0-428e-9ec4-6775408ab2f2.jpg?noup&w=1200&h=711&fx=0.456397&fy=0.594445&rotate=0&flip=0)
Seitse inimest sai surma ja 21 vigastada, kui pühapäeval Sri Lankal toimunud Fox Hilli rallikrossi võistlusel sõitis auto rahvamassi.
BBC vahendab, et hukkunute seas oli nii neli ametnikku kui ka pealtvaatajaid, kellest noorim oli 8-aastane tüdruk.
Intsident leidis aset pärast seda, kui keegi võistlejatest keeras auto katusele ning jäi raja äärde seisma. Enamik konkurente said masinast küll probleemideta mööda, kuid üks autodest kaotas juhitavuse ja sõitis pealtvaatajate sekka.
Video:
Kohalik politsei on algatanud juurdluse ja kaks sõitjat vahi alla võtnud, aga nende tervisliku seisundi kohta pole informatsiooni jagatud. Samuti pole teada, kas neile esitatakse ka ametlik süüdistus.
Sri Lanka autospordiliit on kõnealust võistlust korraldanud juba 1993. aastast, kuid pandeemiapiirangutest ja majandusraskustest tulenevalt jäi sisse viie aastane paus. Sellest johtuvalt ei nõudnud korraldajad piletiraha ja sündmusele saabus umbes 100 000 pealtvaatajat.