„See toimus kiire sirge lõpus, enne järsku mahapidurdust. Olin pool oma kolmandast vahetusest ära sõitnud ehk võistlus oli kestnud alla kaheksa tunni. Pidurduse alguses oli hoog kusagil 200 km/h ja kohe heeblit haarates jäi parempoolne juhtraud pihku. Olukord lõppes kukkumisega ning lohisesin koos tsikliga kruusaalale. Tundsin kohe, et käega on midagi halvasti, kuid suutsin ratta üles korjata ning rippuva lenksuga boksi sõita,“ kirjeldas Soomer juhtunut.

Boksi jõudes kaotas Soomer korraks ka suure valu tõttu teadvuse, kuid tuli ruttu jalule. Võistleja toimetati meedikute juurde ning selgus, et midagi on õlaliigest ja rangluud koos hoidvas sidemes väga valesti. „Käsi riputati kaela, kuna Prantsusmaale ei ole plaanis noa alla minna, meil on Eestis väga head arstid olemas. Saatsime info juba ette ning koju jõudes saan kohe oma arsti juurde minna,“ lisas Soomer.

Sõit algas Tecmas Racing meeskonnale väga hästi. Kiiresti tõusti oma klassi liidriks ning üldarvestuses suudeti sõita isegi viiendal kohal. Turvalist vahet suudeti kasvatada. „Kuna meie kasutatav BMW tarbib veidi rohkem kütust, siis on sõidu jooksul vaja teha võrreldes Jaapani ratastega üks peatus rohkem. Superstocki klassi võit oli täiesti realistlik plaan, aga siis hakkas juhtuma.“

Pärast Soomeri kukkumist seati ratas uuesti sõiduvalmis, kuid siis pidi meeskond jätkama nelja mehe asmele kahe ja poolega. Kuna juba varasemalt oli üks sõitjatest samast õlast viga saanud, mis ka eestlasele haiget sai. Rajale mindi uuesti 24. kohalt ning sõidu teiseks pooleks suudeti isegi esikümne piirimale ronida. Võimalik oli ka veel Superstock poodium, kuid kahjuks võistluse 18. tunnil tuli mootorisse tiks sisse ning boksi tulles otsustati, et jätkamine ei ole võimalik.

„Kestvussõidu võlu ja valu. Väsivad nii mehed kui ka masinad. Samas võin öelda, et BMW on olnud hea valik. Ratas on kiire, potentsiaali on ning selgelt keelt räägib ka fakt, et BMW tehasevõistkond, mille varusõitjana olen samuti üles antud, sõitis ennast poodiumile. Seda oodatud Euroopa ratta võitu veel Le Mansis ei tulnud, aga teine koht on väga hea saavutus. Terve kestvussõidu ajaloo jooksul on kõik meistritiitlid Jaapani tootjate käes. BMW on mõnel korral kestvussõidu küll võitnud, aga proovime seda hooaja võidu müüti käesoleval aastal samuti murda,“ oli Soomer tuleviku suhtes optimistlik.

Lisaks FIM EWC sarjale osaleb Soomer käesoleval hooajal ka Saksamaa lahtistel meistrivõistlustel, kus tema rattaks on samuti BMW.

Kokku sõidetakse FIM Endurance maailmameistrivõistluste sarjas neli võistlust:

20. aprill, 24h Motos Le Mans, Prantsusmaa

8. juuni, 8h Motos of Spa, Belgia

21. juuli, 8h Suzuka, Jaapan

14. september, 24h Bol D’Or Paul Ricard, Prantsusmaa