Skoori avas Kehra, kui Indrek Normak 7-meetri karistusviske realiseeris. Viljandi avavärava autor oli Robert Lõpp. Mängu 5. minutiks juhtis kohtumist külalismeeskond – Oskar Luksi ja Sigmar Seermanni väravatest oli skooriks 3:1. 3 minutit hiljem oli seis juba viigis numbritega 3:3. Viigistavad väravad tõid Viljandile Mikk Varik ja Hendrik Koks. Kodumeeskonna viis esimest korda matši vältel juhtima Aleksander Pertelsoni värav 11. minutil, seisuks 5:4. 15. minutil saavutas Viljandi edumaa uue taseme, kui Andrei Basarab viskas seisuks 8:6. 16. minutil tuli Hendrik Koksilt lisa ja vahemaa oli 3-väravaline. 20. minutiks oli seis juba 10:6 Viljandile. Kehra oli hädas realiseerimisega ning Viljandi jätkas edumaa kindlustamist. Esimene poolaeg lõppes seisuga 16:10 Viljandi kasuks.

Teist poolaega alustas paremini koduvõistkond: 5 minutiga oli seis jõudnud numbriteni 20:12 ning 41. minutiks oli skoor kärisenud 23:14 peale. Koksi ja Variku väravad võitlesid 10-väravalise edu välja 49. minutil seisuga 25:15. Kaua see ei kestnud, sest Kehra eest skoorisid Mihkel Parm, Martin Kikkas ja Kristofer Liedemann, uuendades seisu 25:18 peale. 5 minutit oli jäänud mängida ning vahemaa oli kahanenud 6 värava peale. Kohtumist jäid lõpetama väravad Kristo Voikalt ja Martin Braunilt, mis taastasid 8-väravalise edu. Viljandi alistas Kehra skooriga 29:21 ning teenis seeria esimese võidu.

Võõrustaja Viljandi resultatiivseimad olid Hendrik Koks 6 väravaga ja Aleksander Pertelson 5 väravaga. Kehra suurimaks väravakütiks kujunes Indrek Normak 4 väravaga.

„Vältisime rohkem lihtvigu, mida Mistra vastu tegime. Suur osa oli ka mänguplaanist kinnipidamisel, mis eelmine mäng vahepeal täiesti kadunud oli. Erilist siin paari päevaga muuta ei saa,“ lausus Hendrik Koks.

Viljandi ja Kehra 2. kohamäng toimub 24. aprillil Kehras. Mängitakse 2 võiduni. Kui Viljandi ka võõrsil võidab, on poodiumikoht nende. Homme, 22. aprillil algab meistriliigas ka finaalseeria, kus kulla eest võitlevad tiitlikaitsja Põlva Serviti ja Mistra.

Eesti meistriliiga pronksiseeria mängud:

21.04. 16:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (29:21)

24.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC