Meistriliiga põhiturniiri võitnud Serviti, kes jahib oma 18. kulda, astub finaalseeriasse kindla favoriidina. Sel kalendriaastal pikalt kaotuseta püsinud lõuna-eestlased pidid küll Balti liiga finaalis lätlaste paremust tunnistama, kuid Eesti meeskondade vastu on ette näidata võimas seeria. Samuti jäädi karikavõistluste poolfinaalis alla Viljandile ning see tähendab, et Kalmer Mustingu juhitud põlvakad ei ole veel sel hooajal kulda kaela saanud ja on kindlasti selle võrra näljasemad.

„Nii nagu ütlen alati, kui Baltikumist sõbrad helistavad - tunne on normaalne. Mis seal ikka. Oleme nüüd mõned päevad Eesti-Läti-Leedu liiga kullamängu kaotust põdenud, kuid finaalseeriaks tuleb see seljataha jätta. Eks natukene ikka ootasime, et just Mistra meile vastu tuleb. Viljandil oli veel viimases mängus üks põhimees puudu ning seal sai kiiresti selgeks, kellega me võitlema hakkame,“ alustas Serviti kogenud loots Kalmer Musting.

„Loomulikult vaatame vastaseid ja analüüsime nende tugevaid ja nõrku külgi, kuid keskendume eelkõige siiski oma tegemistele. Vastastel on ühtne ning igal positsioonil potentsiaalikas sats, kes võib erinevatest kohtadest ohtlik olla. Üle mitme aasta on meil taas uus finaalivastane. Aga lõppude lõpuks, ega meil suurt vahet ei ole, kellega mängime. Selleks, et meistriks tulla, pead kõigi vastu kolm kohtumist võitma,“ jätkas Musting.

Mistra astus esmakordselt pärast 2020. aastal meistriliigasse sisenemist finaali. Põhihooaeg lõpetati kolmandana, kuid põnevates poolfinaalides suudeti alistada teisele pulgale asetunud Viljandi HC. Mistra ei ole suutnud veel kordagi Servitit platsil alistada, suurim võimalus selleks oli kaks aastat tagasi, kui viigiga oma ainuke punkt vastase vastu võeti. Põhja-Eesti tiimi pingil on aga palju kuldasid kaela saanud Jüri Lepp, kelle ülesanne on järjekordne äss käisest välja tõmmata.

„Arvestades meie koosseisu, siis meil on hooaja algusest olnud ikkagi plaan meistrivõistluste finaali saada. Ega kalender meile hetkel kõige soodsam ei ole, mängisime neljapäeval võõrsil ning juba esmaspäeval peame Põlvas taas võitlust alustama,“ alustas Mistra sama kogenud loots Jüri Lepp.

„Meie vastu astub Baltikumi kõige paremini komplekteeritud sats, kes on kindlasti seda näljasem, et neile senini ühtegi kulda veel näppude vahele ei ole jäänud. Vastased on selles paaris kindlad favoriidid, kuid meil on kindlasti omad võimalused nad sel hooajal ilma tiitilita jätta. Nende matše vaadates on selge, et neil on omad tugevad kohad, kuid meie anname endast parima, et neile kevadeks kõva lahing anda,“ veeretas kaval peatreener soosikukoorma vastaste kaela.

Kehra ja Viljandi võitlevad pronksi eest

Viljandil on seljataga pikk ja raske mängudeseeria, kui viimase kahe nädala ajal on peetud nii meistrivõistluste kui Balti liiga otsustavaid kohtumisi. Pikka pausi meeskonnale ei anta, kui juba pühapäeval tuleb medali eest võitlema hakata. Kuigi Lõuna-Eesti tiim on kõikides senistes omavahelistes matšides sel hooajal vastased alistanud, siis mida aeg edasi, siis seda väiksemaks vahe läks.

11-kordne Eesti meister HC Kehra suutis selle tiitli viimati pea kohale tõsta aastal 2014. Viimastel hooaegadel Janar Mägi juhtimisel noorenduskuuri läbinud meeskond on saanud keskenduda vaid meistriliiga kohamängudele, kuna erinevalt vastastest Balti liigas ei osaletud. Sarnaselt Põlva ja Mistra saldole, siis ka Kehral on meistriliigas pea kolm aastat möödas päevast, kui suudeti viljandlased alistati.