Kaheksa parema seas läks Lajal vastamisi Leedu kõigi aegade parima tennisisti Ricardas Berankisega (ATP 371.), kes karjääri hiilgeajal vallutas ATP edetabelis 50. rea.

Kaks tundi ja 17 minutit kestnud kohtumises tunnistas aga 20-aastane eestlane paraku 33-aastase Berankise 6:2, 6:7 (4), 6:3 paremust. Kusjuures otsustava servimurde teenis leedulane alles eelviimases geimis.

Lajal lõi matši jooksul neli ässa ja tegi kaheksa topeltviga, Bernakis vastas ühe ässa ja viie topeltveaga. Esimeselt servilt võitis Lajal 62% punktidest ja teiselt servilt 60% punktidest, Berankise vastavad näitajad olid 76% ja 56%. Lajal realiseeris kaheksast murdepallis vaid ühe ning Berankis 11-st murdevõimalusest neli.

Poolfinaalis läheb Berankis vastamisi hiinlase Bu Yunchaoketega (ATP 186.), kes alistas varasemalt Taiwani tennisisti Yu-hsiou Hsu (ATP 256.) 7:5, 6:3.