Avaväravat otsisid mõlemad meeskonnad kaua, ent esimesena sai selle kirja külalismeeskond, kui skooris Serhii Orlovskyi. Kui Mistra kogus aina hoogu, siis Viljandi rabeles Armis Priskusega, kes seisis kindlalt Mistra väravasuul. 9. minutini oli Viljandi väravata kuniks Kristo Voika koduvõistkonna väravaarve avas. Selleks ajaks oli Mistra saavutanud juba 5:1 eduseisu. Viljandi suutis 15. minutil küll vahe kolme värava peale vähendada, ent pärast seda domineeris Mistra kohtumist täielikult. Suurim vahe saabus mängu 26. minutil, mil Vladyslav Naumenko viskas seisuks 16:6. Viljandi Mikk Variku 2. tabamus jäi esimest poolaega lõpetama ning skooriga 16:8 mindi poolajapausile Mistra juhtimisel.

Kohtumise 45. minutil mängis Viljandi vahemaa 5 värava peale, numbriteks 16:21. Kuid Voika ja Sten Maasalu väravatele vastasid Mistra Kaspar Lees, Arno Vare ja Naumenko. Nii oli 51. minutiks seis 26:18 Mistra kasuks. Minutid enne matši lõppu asus Viljandi veel kaotusseisu tasa tegema, kui skoorisid Andrei Basarab ja Aleksander Pertelson, tuues meeskonna kolme värava kaugusele viigist. Selleks oli siiski liiga hilja ning Mistra võitis 3. poolfinaalmängu tulemusega 28:25, edenedes kahe võiduga finaali.

Viljandi resultatiivseim oli Aleksander Pertelson seitsme väravaga. Mistra parimana viskas Serhii Orlovskyi kaheksa väravat.

„Muutsime oma kaitset agressiivsemaks. Eelmises mängus lasime Viljandi tagaliinil liiga lähedal toimetada ja nende skoor oli suur. Kui mängib kaitse, mängib ka väravavaht ning Armis [Priskus – toim] aitas meid täna kõvasti. Sealt saime käima ka oma planeeritud kiire mängu,“ kommenteeris Kaspar Lees. „Esimese poolaja skoor oli meie poolt vaadatuna väga soliidne ja kõik sujus. Teisel poolajal oli mentaalselt kohati keeruline eduseisus mängida, kuid hoidsime meeskonnana kokku ja see oli meie suur pluss.“

Lees lisas: „Me oleme täitnud suure eesmärgi ja jõudnud klubi ajaloos esimest korda finaali. Meil pole survet, sest Serviti on pikas seerias favoriit. Meie lähme neile kõva lahingut andma ja vaatame kas sellest piisab.“

Finaalis ootab Mistrat ees Põlva Serviti. Kolme võiduni peetava seeria avakohtumine toimub 22. aprillil Põlva Mesikäpa Hallis.

Pronksi nimel võitlevad Viljandi ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kes mängivad kahe võiduni ning kelle esimene kohtumine toimub 21. aprillil Viljandis.

Meeste käsipalli meistriliiga poolfinaalide tulemused:

02.04. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (32:20)

03.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (22:25)

09.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (22:34)

10.04. 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra – Viljandi HC (30:33)

18.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (25:28)