Avageimis pääses BWF-i edetabelis 147. kohal paiknev Dratva vaid kaks korda juhtima (11:10 ja 14:13) ja kuigi Kilgi suur algedu (4:0, 8:2) sulas joogipausiks pisukeseks miinuseks, suutis ta kindluse taastada ning oli pidevalt juhtiv pool. Eestlase 18:16 eduseisu mängis 27-aastane slovakk küll viigiks 19:19, kuid seejärel teenis Kilk kõigepealt punkti piirile löödud palli eest ning 19 minutit väldanud geimi lõpetas Dratva reketist auti lennanud pall.

Teises geimis juhtis Kilk 2:0 ja 3:2, kuid edasi eksis slovakk veidi vähem ja sai ise ette 7:3. Korraks rebenes vahe juba seitsmele punktile (7:13) ja lähemale kui kaks punkti tartlane vastasele enam ei saanudki. 20:18 eduseisul maandus pall Dratva löögist tagajoonele ja esimese geimiga sama pikaks kujunenud lahingu võitis kodupubliku lemmik.

Kolmandat geimi alustas Kilk innukalt, minnes ette 4:0 ja 10:4. Pooltevahetuseks oli meie mees ees 11:6 ja mängu jätkudes juba 12:6. Ent Dratva polnud veel alla andnud. Kilgi mõned ebaõnnestunud tõrjed lubasid slovaki mängu tagasi ning korraks oli Tauri edu vaid üks punkt (14:13). Ka 17:13 ette pääsemine ei tähistanud veel noort võitu, sest Dratva jõudis viigini 17:17. Kui mängukell kuulutas tunni möödumist algusest, sai Kilk võimsast rünnakust ette 19:17 ning viimased kaks punkti kinkis talle auti löömistega vastane ise. Kohtumine kestis üks tund ja kaks minutit.

Reede lõuna paiku (meie aja järgi kell 12:10) algavas kaheksandikfinaalis astub Tauri Kilgile vastu Yusuf Yaşar. Türklane läbis samuti valikturniiri sõela ning jõudis eestlase vastaseks tänu 21:16, 21:11 võidule Mahd Shaikhi (Saudi Araabia) üle. 1999. aastal sündinud Yaşar on BWF-i edetabelis 1005. kohal, Kilgiga ta kunagi varem kohtunud pole. Selle paari võitjat ootab veerandfinaalis kas kolmanda asetusega Karan Rajan Rajarajan (Taani) või Norrat esindav Danila Gataullin.