Veerandfinaali avamängu võõrsil 3:2 võitnud Barcelona läks kodustaadionil Raphinha 12. minuti värvast juhtima – suurepärase eeltöö tegi väravale vaid 16-aastane Lamine Yamal –, kuid jäi 29. minutil Ronald Araujo punase kaardi järel kümnekesi. 40. minutil viigistas PSG poolelt seisu Ousmane Dembele.

Poolajapausilt tulles jõudis 54. minutil kauglöögist sihile Vitinha ning Kylian Mbappe lõi 61. minutil PSG kasuks juba 3:1. Viimase naela Barcelona kirstu tagus Mbappe 89. minutil. Lisaks vähemuses mängimisele teenis kohtunikuga õiendamise eest 56. minutil punase kaardi ka Barcelona peatreener Xavi.

Korralik triller kujunes ka Dortmundi ja Atletico kohtumisest, kus võrke hakati sahistama alles pärast esimest pooltundi, kuid see-eest viieminutilise vahega suisa kahel korral järjest - 34. minutil viis Dortmundi juhtima Julian Brandt, 39. minutil suurendas edu Ian Maatsen.

Mats Hummelsi 49. minutil omavärav aitas Atletico ühe tabamuse võrra lähemale ning Angel Correa lõi 64. minutil 2:2, mis tähendas, et koondtulemuses oli üheväravaline eduseis jälle Hispaania klubi käes.

Kiire seisu ümber pööramine oli Dortmundi leib ka nüüd. Niclas Füllkrug vormistas peaga 71. minutil 3:2 ja Marcel Sabitzer umbes 13 meetri pealt 74. minutil 4:2. Westfalenstadioni 81 000-pealine publik oli tunnistajaks Dortmundi esimesele Meistrite liiga poolfinaalipääsule peale 2013. aastat.

Kolmapäeva õhtul on Meistrite liigas võistlustules Müncheni Bayern ja Londoni Arsenal (avamäng 2:2) ning Manchester City ja Madridi Real (avamäng 3:3).