Kodumeeskond avas mänguskoori 13. minutil, kui nahkkera suunas osavalt võrku Cole Palmer. Viis minutit hiljem oli sama mees uuesti aktsioonis, koksates peaga väravasse Nicolas Jacksoni löögist tagasipõrkunud palli. Möödus veel 11 minutit ning Palmer lõi juba päeva kolmanda tabamuse. Inglane sai jala vahele Evertoni väravavahi Jordan Pickfordi söödule ning suunas meisterlikult palli üle puuriluku võrku. Avapoolaja lõpus sai Chelsea eest jala valgeks ka Jackson.

Kodumeeskonna taktikepi all möödus ka kohtumise teine kolmveerandtund. Mängu 64. minutil lõi Palmer Chelsea juba 5:0 juhtima ning kohtumise lõppskoori vormistas 90. minutil Alfie Gilchrist.

Suureskoorilise võidu teeninud Chelsea tõusis liigatabelis 47 punktiga üheksandale kohale, kuid võrreldes lähikonkurentidega on Londoni klubil üks mäng varuks. Everton hoiab 27 silmaga 16. kohta.

Pärast esmaspäeva läks seis põnevaks ka väravalööjate edetabelis, mida juhivad Palmer ja Erling Haaland 20 tabamusega. Seejuures sai Palmer Chelsea võidumängus enda nimele klubi kõigi aegade kiireima kübaratriki. Inglane lõi mängu kolm esimest väravat 16-minutilise ajavahemiku sees.