Inglismaa meistrisarjas tiitlit jahtiv Liverpool võõrustas kodustaadionil Itaalia liiga kuuendat meeskonda Atalantat. Õhtu kangelaseks tõusis külaliste tipuründaja Gianluca Scamacca, kes ühe puutega realiseeris 38. minutil Davide Zappacosta ja 60. Charles De Ketelaere eeltöö. Riske võtnud Liverpool korjas 83. minutil võrgust ka Mario Pašalici jalast tulnud palli, mistap läheb Inglismaa klubi korduskohtumisele vastu lausa 0:3 kaotusseisust. Sealjuures Liverpool sai eurosarjade ajaloos koduväljakul alles kolmanda kolmeväravalise kaotuse - eelmised kaks tulid 2014. ja 2023. aasta mõõduvõttudes Madridi Realiga.

Kindlasti näevad fännid Euroopa liiga poolfinaalis üht Itaalia klubi, sest ühes veerandfinaalis võtavad mõõtu AC Milan ja AS Roma. San Sirol toimunud matši ainus tabamus tuli standardolukorrast, kui 17. minutil virutas Gianluca Mancini peaga võrku Paolo Dybala antud nurgalöögi. AS Roma on saanud kevadel kaitse toimima, sest tegu oli meeskonnal juba neljanda järjestikuse nullimänguga.

Inglaste mustale päevale aitas kaasa ka West Ham United, kes jäi võõrsil 0:2 alla Leverkuseni Bayerile. Seal löödi mõlemad väravad kohtumise lõpus, sest 83. minutil skooris Jonas Hofmann ja esimesel lisaminutil Victor Boniface. Neljandas veerandfinaalis alistas Benfica Rafa ja Angel Di Maria tabamuste toel 2:1 Marseille’i.

Konverentsiliiga veerandfinaalide avamängus saatis edu võõrustajaid, sest Pireuse Olympiakos alistas 3:2 Istanbuli Fenerbahce, Aston Villa 2:1 Lille’i ning Club Brügge 1:1 Thessaloníki PAOK-i. Neljandas paaris suutis Viktoria Plzen mängida kodustaadionil väravateta viiki Fiorentinaga.

Paaride korduskohtumised toimuvad järgmise nädala neljapäeval.