Barcelona asus Pariisis juhtima 37. minutil, kui väravast välja tulnud PSG puurivaht Gianluigi Donnarumma ei suutnud Lamine Yamali teravat tsenderdust klaarida ning pall jõudis Raphinhale, kes sai mänguvahendi sisuliselt tühja võrku kõmmutada. Tulemusega 1:0 esimene mängupool lõppeski.

Teist poolaega alustas kodumeeskond maruliselt ning juba 51. minutiks juhtis omakorda PSG 2:1. Esmalt kõmmutas Ousmane Dembele palli karistusalast värava lähimasse ristnurka ning vaid kolm minutit hiljem lõi Vitinha Fabian Ruizi suurepärase söödu järel teise värava.

Viimase poole tunniga pööras aga Barcelona kaotuse võiduks. 61. minutil magasid PSG kaitsjad Raphinha jooksu maha ning brasiillane saatis vahetusest sekkunud Pedri suurepärase söödu järel palli ühe puutega võrku. 78. minutil tegi mehetegusid teine äsja vahetusest sekkunud mees Andreas Christensen, kes koksas palli nurgalöögi järel peaga väravasse. Ka selles olukorras ei tegutsenud Donnarumma kindlalt, vaadates värava joonelt, kuidas lähilöök võrku lendas.

3:2 võit annab Barcelonale koduseks kordusmänguks suurepärase võimaluse.

Teises mängus Madridis asus Atletico avapoolajal Borussia vastu 2:0 juhtima. Mõlema värava sepistasid sakslased endale ise. 5. minutil söötis väravavaht Gregor Kobel oma karistusalas surve all olnud Ian Maatsenile, kes kaotas palli ja Rodrigo De Paul sai mänguvahendi lihtsalt võrku lükata. Teine tabamus sündis pooletunnise mängu järel, mil sakslased ei suutnud pika audi sisseviske järel palli korralikult ära klaarida ning Atletico karistas selle kiiresti ära. Pall jõudis Griezmannile ja tema söödust Linole, kes lükkas palli puurivahi jaoks püüdmatult võrku.

Teisel poolajal suutis Borussia Sebastien Halleri 81. minuti väravast vahet vähendada, ent Atletico saab kordusmängule minna siiski napis eduseisus.

Mängude eel

PSG teenis alagrupiturniiril Borussia järel kaheksa punktiga teise koha, mis viis nad kaheksandikfinaalis vastamisi Real Sociedadiga. Hispaania klubi seljatati kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 4:1.

Barcelona käekäik on tänavusel Meistrite liiga hooajal olnud pisut kindal, kui alagrupiturniiril teeniti 12 silmaga esikoht ning kaheksandikfinaalis oldi kahe mängu kokkuvõttes 4:2 parem Napolist.

Kaks klubi kohtusid viimati omavahel 2021. aastal, kui Meistrite liiga kaheksandikfinaalis pääses kahe mängu koondskooriga 5:2 edasi PSG.

Teises õhtuses duellis võõrustab Madridi Atletico Dortmundi Borussiat. Hispaania klubi tuli alagrupiturniiril võitjana läbi ning alistas seejärel penaltiseeria järel kaheksandikfinaalis üllatuslikult Milano Interi. Borussia seljatas kaheksandikfinaalis PSV Eindhoveni ja teenis alagrupiturniiril PSG ees esikoha.