Laupäevane päev kujunes Leverkuseni Bayerile väga edukaks, sest Berliini Union alistati 1:0 ja samal ajal sai hooaja kuuenda kaotuse nende lähim jälitaja Müncheni Bayern.

Leverkusenit võõrustanud Union jäi avapoolaja kolmandal lisaminutil arvulisse vähemusse, kui teise kollase kaardi sai Robin Gosens Nathan Tellale tehtud vea eest. Sama olukorra eest teenis Leverkusen karistuslöögi, kus Odilon Kossounou suunas palli väravasse. Küljekohtunik määras olukorras aga suluseisu.

Siis sekkus aga VAR ja määras Leverkuseni kasuks hoopis penalti, sest tuvastas, et Unioni pallur Christopher Trimmel mängus olukorras käega. Florian Wirtz realiseeris penalti, millest piisaski Leverkusenile võiduks.

Viimased 11 aastat Saksamaad valitsenud Bayern kaotas võõrsil 2:3 tabelis 10. kohta hoidvale Heidenheimile. Müncheni klubi võitis avapoolaja 2:0 tänu Harry Kane’i ja Serge Gnabry väravatele.

Teisel poolajal tulid võõrustajad mängu tagasi. 50. minutil lõi Kevin Sessa ühe värava tagasi, kõigest minut hiljem viigistas Tim Kleindienst seisu. 79. minutil sahistas Kleindienst taas võrku, vormistades Heidenheimile magusa 3:2 võidu.

Leverkusenil on kuus vooru enne hooaja lõppu koos 76 punkti. Lähimad jälitajad München ja Stuttgart (alistas laupäeval 1:0 Dortmundi Borussia) on 16 silma kaugusel. See tähendab, et Leverkusenile piisab ühest võidust, et meistritiitel kindlustada. Xabi Alonso tüüritav meeskond kohtub 14. aprillil Werderi Bremeniga.