Eile 100m rinnuliujumise võitnud Jefimova maitses täna Helsingis võidurõõmu kahel korral. Esmalt näitas ta kiireimat aega 50m rinnulisprindis, kus võiduajaks märgiti 30,35.

„Finaal õnnestus minu jaoks, tegin ühe tõmbe vähem kui eelujumistes ning aeg oli kiirem,“ sõnas 17-aastane Jefimova peale ujumist, kus ta jäi oma nimel olevast rahvusrekordist vaid 0,27 sekundi kaugusele.

„Alla 30 sekundi saamiseks pean distantsi vältel suutma tempot paremini hoida. Kokkuvõttes ma väga naudin seda ala, see on väga lõbus,“ lisas Jefimova Eesti Ujumisliidu pressiteate vahendusel.

Jefimova tänane võiduaeg oleks veebruaris toimunud MM-il andnud neljanda koha. Tugevat konkurentsi pakkus eestlannale MM-i finaalis ujunud Veera Kivirinta, kuid viimasel kümnel meetril ei olnud kellelgi eestlanna kiirusele midagi vastu panna.

Kivirinta lõpetas teisena ajaga 30,67 ja kolmas oli Ida Hulkko tulemusega 31,53.

Päeva teise kuldmedali teenis Henry Heina hoolealune 200m rinnuliujumises, kus alavõiduks piisas 2.27,69-st. Jefimova mullu ujutud rahvusrekordiks on 2.26,02.

Kuldmedali sai eestlastest kaela ka Lars Kuljus, kes võidutses meeste 50m seliliujumises. Teistkordselt astus eestlane poodiumile 200m vabaujumises, kus pärast tihedat finišiheitlust tuli leppida hõbemedaliga.

Aeg 1.49,68 tõstab Kuljuse Eesti kõigi aegade edetabelis teiseks, Kregor Zirki nimel olev rahvusrekord on numbritega 1.46,10.

Mariangela Boitšuk oli 50m liblikujumises lähedal eestlaste neljandale kuldmedalile teisel päeval. Viimase tõmbega teenis kulla siiski soomlanna Aliisa Soini, Boitšukile hõbemedal. Miriam Jürisoo pälvis teise koha 200m liblikujumises.

Naiste 100m vabaujumises teenisid hõbe- ja pronksmedali vastavalt Aleksa Gold ning Maari Randväli. Samasuguse duubli tegid meestest Artur Tobler ja Aleksei Denissov 200m kompleksujumises.

Meeste 800m vabaujumises saavutas Mark Iltšišin kolmanda koha ajaga 8.20,65, mis on ühtlasi ka Eesti juunioride rekord.