Pariisi olümpiamängudeks valmistuv 17-aastane Jefimova startis oma põhialal 100m rinnuliujumises, kus ta teenis kindla alavõidu. Ta läbis kaks basseinipikkust ajaga 1.07,78, mis jäi tema kuu aega tagasi Lätis ujutud hooaja tippmargile alla 0,74 sekundiga.

„Kui võrrelda tänast ja Lätis tehtud ujumist, siis alustasin täna palju julgemalt, mis on väga positiivne,“ sõnas hommikul toimunud eelujumises kolme sajandiku võrra nobedam olnud Jefimova. „Haiguste tõttu on siiski seda võimu ja vastupidavust vähemaks jäänud, kuid sellega tuleb treeningutel vaeva näha ning siis on kõik korras.“

Jefimova järel lõpetas teisena Soome rekordinaine Ida Hulkko, kes sai kirja tulemuse 1.08,57. Pronksmedali teenis Maria Romanuk ajaga 1.08,96.

Lars Kuljusest sai kuues Eesti meesujuja, kes alistanud 100m vabaujumises 50 sekundi piiri. Kuljus läbis distantsi 49,93-ga, mis andis hõbemedali. Teistkordselt astus Kuljus poodiumile 100m seliliujumises, saavutades kolmanda koha.

Meeste 200m rinnuliujumises oli Lars Sebastian Antoniakil võimalus end joonele panna selle distantsi Tokyo olümpiamängude pronksmedalisti Matti Mattssoniga. Soomlane teenis kindla alavõidu, Antoniaki saagiks jäi pronksmedal.

Aleksa Gold ja Artur Tobler pälvisid 200m distantsidel vastavalt vaba- ja liblikujumises hõbemedalid. Oliver Kuulpak lõpetas meeste 400m kompleksujumise finaali kolmandana ja sama karva medali teenis Polina Sovtsa naiste 200m seliliujumises.