Brighton alustas Anfieldil toimunud vastaseisu tormiliselt ning juba teisel minutil mindi Danny Welbecki tabamusest juhtima. Minut-minuti järel sai üha enam mängu sisse ka kodumeeskond ja 27. minutil kandis suur surve vilja, kui nahkkera saatis võrku Luis Diaz.

Viigiseisul lõppenud avapoolaja järel haaras Liverpool juhtohjad 65. minutil, kui palli saatis Alexis Mac Allisteri söödu järel võrku karistusalas vabaks jäetud Mohamed Salah. Kodumeeskond lõi kaheksa minutit hiljem ka kolmanda tabamuse, kuid VAR tühistas Diazi värava suluseisu tõttu.

Väärtuslikud kolm võidupunkti teeninud Liverpool tõusis Premier League´i ainuliidriks, kuna paar tundi hiljem toimunud vastasseisus mängisid Londoni Arsenal ja Manchester City võimaluste vaeses mängus 0:0 viiki. Üheksa vooru enne hooaja lõppu on Liverpooli edu Arsenali ja City ees on vastavalt kaks ja kolm punkti.