Esimesed minutid kulgesid tasavägiselt, aga siis hakkas Ventspils eest liikuma. Esimese veerandi järel oli koduvõistkonna edu 27:12, eriti selgelt mängiti tartlased üle korvi alt. Teise perioodi alguses juhtis Ventspils juba 23 punktiga (35:12), mille järel jõudis Tartu 15 punkti kaugusele, aga siis läks Ventspils uuesti kaugemale. Poolajapausile mindi seisul 53:31. Tartu kolmepunktivisked olid 20 minuti järel 13-st 0.

Kolmandal veerandil pendeldas Ventspilsi edu 14 ja 22 punkti vahel ning viimasele kümnele minutile mindi vastu seisul 70:51. Tartu tagasitulekut ei sündinud - vastupidi, vahe kärises enam kui 30 punktile. Lauavõitluses jäi Ventspils peale koguni 49:25.

Ventspilsi resultatiivseim oli Toma Vasiljevic 18 punktiga, Ishmael El-Amini arvele jäi 17 punkti. Tartu kasuks viskas Märt Rosenthal 15 punkti, Hendrik Eelmäe tõi 13 punkti.

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng peetakse kolmapäeval kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.

Ühe veerandfinaalpaari esimene matš on juba lõppenud. Kolmanda asetusega Riia VEF alistas koduväljakul 87:72 Eesti-Läti liiga uustulnuka Riia Zelli. VEF-i resultatiivseim oli 26 punkti ja 11 lauapalliga Greg Whittington, Arnaldo Barea arvele jäi 16 punkti, 11 lauapalli, 5 vaheltlõiget ja 4 blokki.