Aasta algus on Pariisi olümpiamängudeks valmistuvale Jefimovale olnud keeruline, kuna erinevad tervisemured on ujuja ettevalmistusele jätnud pitseri.

„Helsingi võistlus on meie tänavuse hooaja esimene olulisem mõõduvõtt,“ sõnas Jefimova treener Henry Hein pressiteate vahendusel. „Eneli ettevalmistus on tervisemurede tõttu olnud lünklik ning põhjanaabrite juures soovime näha, et millise jälje on haigused jätnud. Siiski soovime ujuda kiiremini, kui kuu aega tagasi Lätis.“

Jefimova sai märtsi alguses Lätis peetud võistlustel enda põhialadel 50 ja 100 meetri rinnuliujumises kirja ajad 30,10 ning 1.07,04. Jooksvas Euroopa hooaja edetabelis annavad need tulemused kolmanda ja 12. positsiooni.

Helsingis pakuvad Jefimovale konkurentsi Soome parimad rinnuliujujad Ida Hulkko ja Veera Kivirinta, kes Dohas peetud MM-il jõudsid 50m rinnulisprindis finaali. Hein tõdeb, et vaatamata haigusele on Enelil kiirus olemas ning seda näitas ka kuu aega tagasi toimunud Läti võistlus.

„Tehniliselt proovime 100 m distantsil saada esimese poole klappima nii tõmmete arvu, tempo kui ka aja osas,“ rääkis Hein, kelle hoolealuse rahvusrekord on mullu MM-il ujutud 1.06,18. „Kõrvalalana teeb Eneli kaasa ka 200 m kompleksujumises ning treenerina loodan, et ta suudab seal alistada Eesti juunioride rekordi.“

Lisaks Helsingi võistlusele stardib Jefimova veel 5.-8. aprillini toimuval Swim Open Stockholm mõõduvõtul ja kodumaal Tartus 13.-14. aprillini peetaval Madwave Challenge nimelisel võistlusel.