Pohlak pidas kolmapäeval koosoleku alaliidu tehnilise direktori Janno Kivisilla ja juhatuses koondise eest vastutava Tarmo Lehistega ning selle kolmiku nägemus on, et esialgu jääb šveitslane ametisse, kirjutab ERR Sport.

"Pigem läheme praegu edasi selliselt, et jälgime olukorra arengut," lausus Pohlak. "Aga miks ma räägin tingivalt või kaudses kõneviisis - meil on järgmisel reedel juhatuse koosolek, kus peame kolmekesi aru andma koondise olukorrast. Loomulikult võib juhatus võtta vastu igasugu otsuseid."

Eesti jalgpallikoondis tundis viimati võidurõõmu mullu jaanuaris, kui Portugalis laagris viibides alistati Soome koondis 1:0. Pärast seda on saadud 11 kaotust ja kaks viiki.

"Oleme rääkinud mängijate ja koondise lähedal olevate inimestega. Võib-olla kõige tähtsam järeldus on see, et meeskond on väga selgelt Thomas Häberli seljataga," lausus Pohlak.

"Hoolimata keerulisest olukorrast on meeskond väga optimistlik ja meeskonna sisekliima on lausa väga hea!“ lisas Pohlak, kelle sõnul tuleb Häberlil sel aastal põlvkonnavahetus loogilisel moel lõpuni viia.

Jürgensi kriitika

Mäletatavasti kritiseeris ründaja Oliver Jürgens pärast EM-valikturniiri play-off’i 1:5 kaotust Poolale meie meeskonna mängustiili ning pärast seda lahkus ta kokkuleppel treeneritega koondise juurest.

Jürgens ütles Poola mängu järel: „See on ainult minu arvamus, aga võib-olla peaksime proovima ründavat jalgpalli mängida. Vaadake ise... me kaitsesime terve mängu, aga lasime ikka endale viis väravat lüüa. Ma ei tea, lähme proovime rünnata, äkki kaotame siis 2:7. Alustame 2:7-ga ja võib-olla mõne aja pärast muutub meie olukord paremaks. Me ei saa niimoodi oma kastis terve mängu kaitsta. Kes sellist jalgpalli tahab vaadata? Ma ei usu, et meie fännidele see pilt meeldib. Väljakul ei juhtu mitte midagi. Kuid ma ei ole treener, need on lihtsalt minu mõtted.“