Kolme võiduni mängitava seeria avalahingu võitis Võru meeskond 3:1, teises sai Tartu 3:2 võidu ja kolmandas oli 3:0 parem samuti Tartu. Neljandas mängus suutis Barrus selg vastu seina olukorras peale jääda tulemusega 3:2 ja nii selgub finaali pääseja viienda mänguga.

Juba sel reedel, 29. märtsil algavas finaalseerias ootab selle paari võitjat tiitlikaitsja Selver/TalTech.

Koduväljaku eelist omav Võru saab seega otsustava mängu pidada oma fännide ees. Peatreener Oliver Lüütsepp ütleb, et kuigi põnevaid seeriaid on tema karjääris ette tulnud ka varem, on see siiski hetkel meeldejäävaim.

„See on äge seeria! Kasvõi see publikuhuvi – 1200 inimest Tartus, nagu õige play-off. Ja meie kodusaalis ka, ma arvan, et homme meil kõik soovijad saali ära ei mahu. Eks varasemad mängud kipuvad ka ununema, aga olen kasvõi sellesama Bigbanki peatreenerina põnevaid seeriaid pidanud. Siis olin muidugi veel nii noor ja loll, et ei osanud veel suuri pingeid veel tunda. Käesolev poolfinaal on jätkuvalt väga ettearvamatult kulgenud, geimides ka nagu alati loogikat polegi. Viimases kohtumises, kui saime teise geimi kätte, siis tunnetasin, et meeskond sai sealt mingi initsiatiivi, mis ei kadunud ka neljanda geimi kindla kaotusega,“ alustas Lüütsepp.

Peatreener usub, et füüsilise poole pealt on tegu üsna samas seisus olevate meeskondadega. „Kolmandas mängus mulle tundus, et Tartu on paremas seisus, aga viimases ei tunnetanud enam mingit vahet – mõlemal olid käed põlvedel ja selge on, et need pikad pallivahetused kurnavad. Määravaks saab eri komponentide kokku saamine – kes suudab paremini plaanist kinni pidada, psühholoogiline pool ja füüsiline pool.“

„Ja ma tunnen treenerina, et ei karda mitte midagi selle mängu ees – viies mäng meie fännide ees, saame sealt energiat, mul on liiga parim skoorija (Renato Santos), liiga kogenum nurgaründaja (Kristo Kollo) ja mehed, kes kõik hirmsasti tahavad. Seetõttu ma ei näe kartmiseks põhjust. Lisaks on vastasel ikkagi ka võidukohustus,“ lükkas ta favoriidikoorma siiski Bigbankile.

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg sõnas, et viimases kohtumises on suur tähtsus füüsilisel poolel. „Mõlema meeskonna puhul on sellises seerias suur tähtsus ka füüsilisel vastupidavusel ja värskusel. Kõik mängud on olnud füüsiliselt koormavad pikkade pallivahetuste ja suure võitluslikkuse tõttu. See on kindlasti üks märksõna. Raskes olukorras tuleb leida reserve.“

„Ma ei taha uskuda, et see viimane tuleb ühepoolne mäng, sest kogu seeria vältel ja ka igas kohtumises eraldi on initsiatiiv käinud ühe käest teise kätte. Mõlemad on ühel hetkel hädas ja siis suutnud sellest välja tulla. Selle initsiatiivi pöördumiseks tuleb valmis olla,“ ütles peatreener.

Suuri üllatusi koosseisu osas pole samuti kummagi puhul oodata. „See reservi leidmine käib põhikoosseisu meeste kohta, suuri üllatusi pole kummalgi koosseisu osas oodata. Võrul on tempodes üks vahetus ja üksikud servivahetuse variandid, mis ka meil on. Aga põhiraskust kannavad ikka põhimehed, kes peavad leidma lisajõudu. Meil on kõigi panus mängude lõikes kõikunud, vaid 3:0 võidumäng oli selline, kus tuli igalt poolt punkte. See võiks ka meie tugevuseks olla, et meil on ühtlasem koosseis. Võrul kannavad rünnakul ikkagi suurt rolli kaks meest – Renato Santos ja Kristo Kollo,“ lisas Rikberg.