Kolme võiduni peetud seeria esimeses kohtumises 3:0 ja teises 3:1 võidu võtnud Rae oli edukas ka kolmandas vastasseisus, saavutades koduses Tuule spordihoones 3:2 (17:25, 25:23, 25:15, 15:25, 15:13) võidu. Kohtumise otsustavad sündmused toimusid viienda geimi alguses, kui võõrustajatel õnnestus 0:4 kaotusseisust jõuda 4:4 viigiseisuni ja seejärel ka 6:5 juhtima minna. Seejärel mindi punkt-punkti heitluses, kuni Liis Kiviloo edukas blokk tõi koduvõistkonnale 15:13 geimivõidu.

Rae võistkonna jaoks muudab viienda geimi võidu magusamaks asjaolu, et kuigi rünnakuid lahendati vaid 12-protsendiliselt, siis blokis koguti viis punkti. Kohtumise kokkuvõttes oli võitjate rünnakuefektiivsus 32%, Tartu naiskond lõi punktiks 33% rünnakutest. Blokipunkte kogusid võõrustajad 17 ja külalised 15, serviässasid lõi Rae kümme ja Tartu 14.

Silvia Pertens panustas +10 punkti juures võitu 23 punkti. Hanna Pajula lisas 20, Liis Kiviloo 11 ja Merili Kõrvel 9 punkti. Ave Kuusk tõi tartlannadele 17, Salme Adeele Hollas 15, Liisbet Pill 13, viie serviässaga säranud Häli Vahula 10 ja Mari Arak 9 punkti. Mängu kordust saab vaadata SIIN.

Esmakordselt finaali jõudnud Rae Spordikool/VIASTON saavutas eelmisel aastal viienda koha. Tartu Ülikool/Bigbank teenis möödunud hooajal hõbemedali. Rae naiskonna finaalivastane selgub paarist, kus omavahel on vastamisi põhiturniiri parim TalTech ja põhiturniiril neljandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondis. Kahe mängu järel juhib tiitlikaitsja TalTech, kes esimeses mängus saavutas 3:1 ja tänases teises kohtumises 3:0 (25:15, 25:22, 25:8) võidu.

Kodusaalis mänginud TalTechi positiivne servi vastuvõtt oli 53% ja rünnakuefektiivsus silmapaistev 49%. Audentese SG/Noortekoondis näitas 42-protsendilist vastuvõttu ja 36-protsendilist rünnakuefektiivsust. Serviässasid kogunes võitjatele üheksa ja kaotajatele kaks.

Dzintra Lember tõi TalTechile 14, Marily Lass 12 ja Johanna Sova 9 punkti. Audentese SG/Noortekoondise resultatiivseimaks tõusis üheksa punkti kogunud Nora Lember.

Seeria kolmas kohtumine toimub 22. märtsil kell 18 TalTechi spordihoones ja kui ka selle mängu võidab TalTech, on finaalpaar selgunud. Audentese SG/Noortekoondise võidu korral pikeneks seeria neljamänguliseks.

7.-9. koha seeria algas kodusaalis mänginud Pärnu Spordikooli 3:1 (25:21, 25:8, 20:25, 26:24) võiduga BARRUS/Võru Võrkpalliklubi üle.