Avamängu Napoliga 1:1 viiki mänginud Barcelona haaras kodustaadionil juhtohjad 15. minutil, kui nahkkera saatis väravasse Fermin Lopez. Kõigest kaks minutit hiljem kahekordistas katalaanide eduseisu Joao Cancelo tabamus. Kolmveerandtunni teises pooles suutis Amir Rrahmaini Napoli poolt ühe värava tagasi lüüa ning poolajapausile mindi Barcelona 2:1 juhtimisel.

Teise poolaja alguses oli Napoli lähedal viigiväravale, kuid Khvicha Kvaratskhelia ja Victor Osimhen jätsid suurepärased võimalused kasutamata. Poolaja teises pooles oli aktiivsem pool omakorda Barcelona, kuid järjepanu raiskasid võimalusi nii Robert Lewandowski, Raphinha kui Sergio Roberto. 83. minutil löödi siiski kauaoodatud tabamus, kui Roberto söödu järel suunas palli võrku Lewandowski, kindlustades Kataloonia klubile 3:1 võidu.

Londonis toimunud kordusmängus suutis Arsenal avakohtumise 0:1 kaotuse Porto vastu ümber pöörata, kuna korduskohtumises pääseti Portugali klubi vastu 1:0 seisul lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseeriaga edasi.

Kodumeeskonna skoori avas 41. minutil Leandro Trossard, suunates palli kavalalt taha posti. Kuna teisel poolajal jäid väravad löömata oli kahe mängu koondskoor viigis ning kohtumine jätkus lisaajaga.

Võimaluste vaene võistluslik mäng jätkus ka järgneval 30 minutil. Väravad jäid löömata, mistap selgitas veerandfinaali pääseja penaltiseeria. Seal tõusis Arsenali kangelaseks väravasuul olnud David Raya, kes tõrjus Porto poolt teise lööja Wendelli ja neljandana punkti taha astunud Galeno ürituse. Kuna kõik Inglismaa klubi mängijad olid resultatiivsed, kindlustas koha veerandfinaalis Arsenal.