Pantrid lõpetasid Balti liiga põhiturniiri neljandal ja Prizma viiendal kohal, sealjuured kohtusid kaks meeskonda põhihooajal neli korda ning alati osutus võitjaks kodumeeskond. Veerandfinaalseeria avamängus jäi HC Panter kodus alla 2:3, võõrsil võtsid nad 6:5 võidu ning kolmandas matšis tunnistasid nad külaliste 7:4 paremust. Kuna seeria toimus kolme võiduni, siis on Eesti klubil reedel selg vastu seina.

Pantrid alustasid Riia Volvo Arenal mängu vägevalt, sest juba 37. sekundil mängisid Roland Luht ja Danil Tsarkovskõi ründaja Daniil Fursa vastaste väravavahiga silmitsi ning 26-aastane Eesti koondislane saatis litri tolle jalge vahelt võrku. Sealjuures oli tegu Fursa selle seeria kuuenda tabamusega. Kuid Pantrite eduseis püsis vähem kui kaks minutit, sest Prizma kaitsja Arturs Apfelbaumsi vise lipsas Kanada väravavahi Jesse Makaj’ selja taha.

Avakolmandiku keskel läksid tallinlased arvulise ülekaalu järel 2:1 juhtima. Fursa viske suutis Janis Auzins tõrjuda, ent värava ette vabaks jäänud litri suskas võrku 20-aastane ukrainlane Tsarkovskõi. Kuigi pantritel oli seejärel häid võimalusi eduseisu kasvatamiseks, siis viis minutit enne avakolmandiku lõppu tõi hoopis Kristaps Liepa vise tabloole 2:2 viigi. Sellelt seisult läksid meeskonnad ka esimesele pikemale mõttepausile.

Lätlased keerasid matši enda kasuks

Teiselgi kolmandikul jätkus tasavägine matš, aga pikema kõrre tõmbasid lätlased, sest matši 30. minutil sai käe valgeks 42-aastane vanameister Georgijs Pujacs. Otsustav periood algas Tallinna klubile külma duššiga, sest Kristaps Riekstinsi ja Kristers Bormanise tabamuste järel olid külalised taga 2:5.

Üheksa minutit enne normaalaja lõppu tõi Andre Linde tabamus pantrid kahe värava kaugusele, mille järel võttis Eesti meeskond aina enam riske. Kuid viie minuti möödudes otsustasid lätlased Kristers Bormanise väravaga mängu ja seeria saatuse.

Kohtumise tabamused

Prizma läheb poolfinaalis kokku põhiturniiri võitnud Zemgale/LBTU-ga. Teises tabelipooles alistas Kurbads veerandfinaalseerias HS Riga kuivalt 3:0 ning neid ootavad ees mõõduvõtud HK Mogo/LSPA-ga.