Avageim kulges Rae dikteerimisel (kõige suurem edu 18:13). Kuigi TÜ/Bigbank pääses 22:22 seisul mängu tagasi, kallutas põhiturniiri teine naiskond geimi lõpu enda kasuks.

Teist geimi pääses TÜ/Bigbank kuue punktiga 13:7 juhtima ja juhtis ka veel viie punktiga 17:12. Rae tuli veel geimi lõpus ühe punkti kaugusele (22:23), kuid geimivõit jäi tartlannadele.

Kolmandas geimis rebis Bigbank alustuseks 10:5 ette ning pärast 17:17 viigiseisu näis oma teed minevat Rae SK, kes läks 24:20 juhtima. Bigbank tuli sellestki veel välja 24:24 viigini. Silvia Pertensi löök auti tõi Tartule geimpalli ning geimi lõid tartlannad lukku serviässaga.

Neljandas geimis juhtis Tartu esimest ja viimast korda seisul 3:2. Viiki nähti veel 13:13 peal, misjärel läks Rae oma teed ja enam selles geimis tagasi ei vaadanud, võites 25:17.

Otsustavas geimis läks Tartu kõigepealt 7:2 juhtima, Rae tuli järgi 7:7. Tartu rebis veel 10:7 ette, peale teist timeout’i tõmbas Rae end tagasi 10:10-ni, kuid lõpp kuulus täielikult tartlannadele. Otsustava blokipunkti tõi Mari Arak, kes panustas kokku võitu 11 punkti (3 blokist, 4 serviässa).

Võitjate parim oli Ave Kuusk 20 punktiga (rünnak 50%), Salme Adeele Hollas lisas 16 punkti (rünnak 25%). Rae naiskonna tulemuslikumana kogus Pertens 24 punkti.

20.00 Meeste finaal

Loe ka Rae mängijate Liis Kiviloo ja Silvia Pertensi ning Tartu peatreeneri Andrei Ojametsa kommentaare!