Flora alustas Viljandi Männimäe jalgpallihallis toimunud kohtumist hoogsalt, sest juba 4. minutil Markkus Seppik saatis palli peaga väravasse. Poolajaks oli Flora ees juba 2:0 ning lõppeks 2:2 päädinud normaalaja järel tallinlased jäid penaltiseerias peale. Ent matš võinuks saada hoopis teise näo ja käigu, sest 7. minutil Seppik lõi kõrge jalaga Transi mängumeest Mark Maksimkinit näkku. Vilemees Joonas Jaanovits näitas trahvikasti lähistel tehtud vea eest kollast kaarti ning seda otsust ei muutnud ka videokohtunikud.

Loomulikult tekitas too otsus poleemikat fännide seas, päris selged polnud ka kohtunikelt tulevad signaalid. Esmaspäevases taskuringhäälingu saates „Pikk ette ja ise järele“ rääkis Soccerneti peatoimetaja Kasper Elissaar, et uuris hiljem vilemehelt, kas otsus tundub ka tagantjärgi õige. „Ma loodan, et ta ei pahanda! Küsisin, kas [punane] jäi andmata? Ta vastas: ei, absoluutselt mitte. Kollane kaart!“ meenutas Ellisaar jutuajamist.