Tartu alistas pühapäeval koduväljakul Leedu klubi Amber Volley 3:0 ja võitis kuldse geimi 15:11. Üle mitme nädala olid Tartu põhikoosseisus koos platsil temporündaja Mart Naaber, sidemängija Aleksander Eerma, libero Taavet Leppik, nurgaründaja Martti Juhkami ja lätlasest diagonaalründaja Andris Širjakovs, kes kõik viimastel nädalatel erinevate traumade või viirustega hädas olid.

Kuna veerandfinaali avamängu võitsid leedulased 3:1, vajasid tartlased täna 3:0 või 3:1 võitu, et vastasseis kuldsesse geimi viia. Sellega said Alar Rikbergi hoolealused ka hakkama.

Avageimi võitis Bigbank 25:23, teise 25:20. Kolmandas vaatuses päästis Tartu 22:24 seisult kaks geimpalli ning kallutas selle hoopis enda kasuks 26:23.

Seejärel ootas ees kuldne geim. Amber Volley mehed alustasid seda paremini ja läksid juhtima 3:0. Tagaajajarolli jäänud Bigbank tegi 7:9 kaotusseisust aga 7:0 spurdi. Kaks matšpalli suutsid külalised küll päästa, kuid kolmandat enam mitte.

Biganki resultatiivseimana tõi Daniel Matheney 17 punkti (+8). Timo Lõhmus panustas võitu 16 (+9) ja Martti Juhkami 12 (+4) silma. Kahekohalise punktiarvuni jõudis ka Širjakovs (11 p; +4). Leedu klubi poolel kogus Araujo Veloso 15 silma.

Selver/TalTech täitis eesmärgi

Ülejäänud korduskohtumistes läksid vastamisi Võru Barrus - Jekabpilsi Luši, Pärnu VK - RTU Daugavpils/Ezerzeme ja Selver/TalTech - RTU. Kõik need mängud algasid kell 17.

Selver/TalTech võitis avamängu võõrsil 3:0 ning võitis ka pühapäeval kaks esimest geimi kindlalt (25:11, 25:18). Sellega tagasid tallinlased koha kodusele finaalturniirile.

Selver/TalTech

Osadele põhimeestele 2:0 edu järel puhkust andnud Selver/TalTech lasi RTU mängu tagasi. Kaks järgmist geimi kuulusid külalistele 25:21, 25:22. Viienda geimi võitsid siiski pealinnamehed 15:11.

Selver/TalTechi resultatiivseimana tõi Tristan Täht 19 punkti (+7). Marx Aru panustas võitu 14 (+9) ja Matthew Aubrey 11 punkti (+7). Jurmala poolel vastas Toms Kalnins 14 silmaga (+1).

Võrule ja Pärnule valusad kaotused

Sarnaselt Tartule oli kordusmängu eel tagaajaja rollis ka Võru Barrus, kes Jekabpilsi vastu avamängu 1:3 kaotas. Võrus toimuvat kordusmängu läksid Oliver Lüütsepa hoolealused 2:0 (25:17, 25:22) juhtima. Kolmanda geimi võitsid lätlased 25:23, aga see hoidis veel Võru lootused elus.

Jekabpils võitis ka neljanda geimi (25:17), mis tähendas, et Läti klubi kindlustas koha poolfinaalis. Viies geim läks külalistele juba 15:6.

Võru särgis käis platsil alles eelmisel nädalal säärelihasele liiga teinud võistkonna kapten Kristo Kollo, kes sai kirja 13 punkti (+4). 13 silma tõi ka Robin Kahu (+3). Võistkonna resultatiivseimad olid Renato Santos 23 (+12) ja Tarvo Täht 14 punktiga (+10). Jekabpilsi särgis kerkis üleplatsimeheks Eduards Stiegelis 24 silmaga (+16).

Võru Barrus

Pärnu võitis Daugavpilsi vastu avamängu 3:2. Pärnu vajas edasipääsuks ükskõik mis skooriga võitu, lätlaste 3:2 edu oleks tähendanud kuldset geimi. Daugavpils võitiski tänase mängu 3:2 ning ka kuldse geimi 15:9.

Pühapäevase avageimi võitsid pärnakad 25:13, teine kuulus aga lätlastele 25:17. Tõeliseks maratoniks kujunenud kolmanda geimi kallutasid külalised enda kasuks 30:28. Pärnu tuli raskest seisust välja ja võitis neljanda geimi 25:21. Viies geim kuulus Daugavpilsile 15:11, mis tähendas, et ees ootas kuldne geim. Ka seal panid lätlased paremuse maksma, võites selle 15:9.

Pärnu VK

Pärnu kapten Andrus Raadik tõi kodumeeskonna parimana 22 punkti (+14). Toms Švans tõi 11 (+5) ja Tony Tammiksaar 10 punkti (-1).

Cronimet liiga finaalturniir peetakse TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil. Poolfinaalis on omavahel vastamisi Selver/TalTech - Jekabpils ja Tartu Bigbank - Daugavpils.