Tennises puhta spordi eest võitlev organisatsioon (ITIA) määras eelmise aasta septembrikuus Halepile dopingureeglite rikkumise eest nelja aasta pikkuse võistluskeelu. Rumeenlanna oli mullu sügisel US Openil andnud positiivse dopinguproovi, millest leiti keelatud ainet roksadustaati. Hiljem esitati Halepile süüdistus ka teises rikkumises, mis oli seotud tema bioloogilise passi anomaaliatega.

Endine maailma esireket süüdistab positiivses dopinguproovis aga Schinoussa Superfoodsi toidulisandit, mida toodab Kanada ettevõte Quantum Nutrition. Halep kaebas firma kohtusse ning nõuab neilt enam kui 10 miljoni USA dollari suurust kompensatsiooni.

32-aastane tennisist on otsustanud vaidlustada ka ITIA karistuse ja loodab, et rahvusvaheline spordiarbitraaž (CAS) rahuldab ta kaebuse. Millal CAS juhtumit menetlema hakkab, pole veel teada.

„Viimane aasta on olnud mu elu raskeim võitlus ja kahjuks minu võitlus jätkub. Võtan meie spordiala reegleid väga tõsiselt ja olen ka uhke selle üle, et pole kunagi teadlikult ega tahtlikult tarvitanud ühtegi keelatud ainet. Ma keeldun vastu võtmast otsust nelja-aastase võistluskeelu kohta,“ teatas Halep eelmisel aastal.

2017. aastal maailma esinumbriks tõusnud Halep võitis 2018. aastal French Openi ja 2019. aastal Wimbledoni. Enne võistluskeelu saamist oli ta maailma edetabelis üheksandal kohal.

Halepi juhtumil peatus ka viimane „Matšpalli“ podcast, kus külaliseks oli endine mängija ja praegu advokaadina töötav Polina Tšernjak:

1x
00:00