Kodused meistrivõistlused on sportlastele viimane võimalus täita Glasgow sisemaailmameistrivõistluste normatiiv või teenida reitingupunkte, et edetabeli alusel MM-ile pääseda.

Naiste 60 m jooksus tuli starti Eesti esisprinter Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi), kelle hooaja parim tulemus 7,31 jäi vaid kahe sajandikuga alla tema ja Ksenija Balta nimel olevale Eesti rekordile. Võro alustas juba eeljooksus võimsalt, joostes välja aja 7,32. Finaalis kärpis eestlanna sellest ajast veel neli sajandikku, püstitades uue rahvusrekordi 7,28. Tema järel sai hõbemedali kaela Ann Marii Kivikas ajaga 7,52 ning kolmas oli Kätriin Kivimets (7,72).

Meeste 60 m jooksus krooniti tšempioniks Henri Sai ajaga 6,79. Hõbemedali teenis sajandiku võrra kehvema ajaga Taneli Visnap ja kolmas oli Lukas Lessel (6,93). Eeljooksus uue isikliku rekordi 6,92 jooksnud mitmevõistleja Johannes Erm finaalis starti ei tulnud.

Meeste teivashüppes tuli Eesti meistriks Karl Kristjan Pohlak tulemusega 5.15. Hõbemedali sai kaela Hans-Christian Hausenberg ning kolmandat kohta jäid tulemusega 4.90 jagama Andreas Trumm ja Robert Kompus. Erm jättis pärast esimest ebaõnnestunud katset kõrgusel 4.90 võistluse pooleli.

Naiste kõrgushüppes ei olnud vastast Elisabeth Pihelale, kes võitis kuldmedali tulemusega 1.85. Hõbe kuulus Safina Sadullaevale (1.82) ning pronksi võitis Marlen Ambur (1.73).

Meeste 400 m jooksus teenis võidu Lukas Lessel ajaga 48,52. Tema järel tuli hõbedale Kristo Mägi (49,88) ning kolmas oli Romet Kivi (50,08).

Naiste 400 m jooksus sai käed taeva poole tõsta Marielle Kleemeier, kelle võidutulemuseks läks kirja 56,13. Hõbemedali pälvis Jane Roosimägi ajaga 57,80 ja pronksmedali sai Hedi Andre (58,63).

Meeste kolmikhüppes teenis viie sportlase konkurentsis võidu Igor Andrejev, kelle parima katse pikkuseks mõõdeti 14.35. Tema järel pälvis hõbemedali Franz Krull tulemusega 14.20 ning kolmanda koha sai Sander Õunapuu (14.07).

Naiste kolmikhüppes pälvis pingelises heitluses kuldmedali Eliise Anijalg tulemusega 12.30. Hõbemedali võitis Johanna Soover, kes kaotas võitjale 10 sentimeetriga. Kolmas oli Anna Pananko, kelle hüppe pikkuseks mõõdeti 12.12.

Meeste kuulitõukes sai parima tulemuse kirja Andri Matrov, kelle pikima katse pikkuseks mõõdeti 16.89. Hõbemedali pälvis 69 sentimeetrit lühema tulemusega Fred Vali ning pronksi sai Karl Koha tulemusega 16.16.

Naiste 1500 m jooksus teenis ülekaaluka võidu Helen Bell ajaga 4.27,52. Hõbemedali sai kaela Naomi Toomenurm ajaga 4.34,20 pronksi pälvis Triin Virve (4.43,56).

Meeste 1500 m jooksus kuulus kuldmedal Olavi Allasele ajaga 3.55,04. Tema järel lõpetasid teise ja kolmandana Deniss Šalkauskas (3.56,15) ja Sten Sihver (3.56,75).