Seniajani on selgusetu, kas Eestile saavad tulla appi igapäevaselt Baskonia klubis mängivad Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste. Talts teeb saates tarka nägu ning annab mõista, et pigem üks mees tuleb, teisega on keerulisem. Kullamäe lisab, et koduse Leedu mänguga on kõik pigem hästi, saal on välja müüdud ja rahvas on kaasas, aga tema hinges on kartused ja kõhklused seoses esimese lahinguga Põhja-Makedoonias. Et sealt halba üllatust ei tuleks. Loomulikult käivad asja juurde ka erinevat sorti põhjendused ja spekulatsioonid. Jurtšenko rahustab, Skopjes on Eesti koondisel pigem hästi läinud, küll koondis hakkama saab.

PAF Eesti-Läti liigas, kus põhiturniiri lõpuni jääb meeskondadel 6-8 kohtumist, arutatakse juba võimalike play-off paaride osas. Kullamäe ja Talts arvavad, et kõige ebameeldivam oleks kokku minna Prometey’ga. Kõigi teistega võib mängida, kaasa arvatud turniiritabeli liidri BC Kalev/Cramoga.

Kusjuures, saatest jookseb läbi ka ettepanek, et Prometey asemel võiks järgmisel hooajal Eesti-Läti liigas mängida üks NBA sats.

Lisaks imestatakse Keila Coolbeti peatreeneri Peep Pahvi sõnavõtu üle, kes justkui elab ja toimetab paralleelmaailmas, rääkides meeskonna võimalustest pääseda play-offi. Võimalik, et Pahvile ei ole seniajani õiget tabeliseisu näidatud ja teda üritatakse infosulus hoida. Teeme ametlikud numbrid avalikuks.

Üsna põhjalikult pööratakse tähelepanu Euroliiga sündmustele ja mitte ainult, ülevaade tehakse ka teistest eurosarjadest. Euroliigas jõudis esimese mehena 2000 resultatiivse sööduni Nick Calathes, kohe saab kreeklasest ka parim mees vaheltlõigete osakonnas. Mike James on samal ajal vaid 28 punkti kaugusel kõigi aegade skoorikuninga tiitlist, mida hoiab enda käes Vassilis Spanoulis.

Euroliigas läks 7. veebruariga lukku mängijate registreerimise võimalus ja päris mitmed klubid kasutasid võimalust meeskonna täiendamiseks. Kahtlemata väärib esile tõstmist Ricky Rubio taasühinemine Barcelonaga.

Tähelepanu saavad ka NBA, Leedu ja Läti uudised, Eesti noortekoondiste suvised Euroopa meistrivõistluste turniirid ja lõppenud nädalavahetusel aset leidnud 2024. aasta Pariisi olümpia naiste korvpalliturniiri kvalifikatsioonimängud.

1x
00:00