Itaalia kõrgliigas sõitis Kaspar Treier koos Sassari Dinamoga külla Tortonale. Kuigi 24-aastase eestlase koduklubi võitis avaveerandi, siis ülejäänud matši valitsesid kohtumises 79:62 peale jäänud võõrustajad. 204-sentimeetrine suur äär rassis väljakul viis minutit, mille vältelt ta viskeid ei võtnud, küll sai ta kätte kaks lauapalli. Sassari on tänavu võitnud 20-st matšist kaheksa, kohamängudele viiv kaheksas koht on neist kahe võidu kaugusel.

Sarnases taktis käis Saksamaa meistrisarjas Artur Konontšuki käsi. Tema koduklubi Oldenburg võitis võõrsil Bundesliga liidri Chemnitzi 99ersi vastu avaveerandi, aga lõpuks said nad kindla 69:87 kaotuse. Vahetusest sekkunud 23-aastane Konontšuk viskas 22 minutiga viis punkti (visked mängust 2/5 ja vabaviskejoonelt 1/1) ja võttis maha kaheksa lauda. Oldenburg on võitnud 20-st matšist üheksa, millega nemadki on play-offi joone all.

Eriti must päev oli Leedu kõrgliigas Carlos Jürgensi tööandjal Nevėžisel, sest nad jäid võõrsil Vilniuse Rytasele alla lausa 64:113. 25-aastase tagamängija arvele jäi 19 minutiga seitse punkti (visked mängust 3/12), üks laud ja kolm korvisöötu, aga samas ka viis pallikaotust. Nevėžis on Leedu meistrisarjas kogunud neli võitu, millega nad jagavad kolme teise tiimiga viimast kohta.

Tass päästis eestlaste päeva

Poola meistrisarjas tegi viisaka partii 30-aastane Janari Jõesaar, kes 28 minutiga sai kirja kaheksa punkti (visked mängust 3/4), üheksa lauda, ühe korvisöödu ja kaks vaheltlõiget. Kuigi Wloclaweki Anwil jäi eestlase minutite ajal plussi, siis meeskond kaotas Szczecini Kingile 88:90. Anwil on tänavu võitnud 20-st kohtumisest 17, millega nad on jätkuvalt üsna kindlad liidrid.

USA üliõpilasliigas sai West Virginia Mountaineers 58:94 sugeda Texas Longhornsilt. Kaheksa võidu kõrvale 15. kaotuse saanud Mountaineersi poolel kogus 23-aastane mängujuht Kerr Kriisa 29 minutiga kolm punkti (visked mängust 1/3), kaks lauda ja neli korvisöötu.

Eestlaste päeva päästis Belgia-Hollandi ühisliigas Oostende Filou algviisikus alustanud Matthias Tass. Selle hooaja 18. liigamängus sai Oostende 16. võidu, kui nad seljatasid 85:56 Leuven Bearsi. Sealjuures võitsid nad teise veerandi lausa 17:2. 208-sentimeetrine Tass kogus 22 minutiga kaukasse 12 punkti (visked mängust 5/7, vabaviskejoonelt 2/3), kuus lauda, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõige ja kaks blokki.