Eesti jäähokikoondis alustas turniiri 0:4 kaotusega maailma 16 parima jäähokiriigi sekka kuuluva Poola vastu. Reedel mindi teises kohtumises vastamisi Lõuna-Koreaga, kes tunnistas avamängus 4:0 Ukraina paremust.

Kohtumine algas sinipääsukeste jaoks hästi, kui 10. minutil mindi Maksim Lovkovi väravast juhtima. Mõned hetked hiljem üllatas korealane Nam Hedoo Eesti väravavahti Henrik Virrot ning viigistas seisu. Teist kolmandiku alustas Chong Min Lee kiire väravaga, viies Lõuna-Korea juhtima. Kokku kuus minutit teisel perioodil vähemuses mänginud eestlased suutsid karistused ära kannatada ning pausile mindi 1:2 kaotusseisus.

Kolmanda perioodi üheksandal minutil sai Lõuna-Korea oma tahtmise, kui arvulises ülekaalus suunas litri võrku Jin Hui Ahn. Eesti võitles ning minuti hiljem vähendas Mark Viitanen Robert Rooba söödu järel kaotusseisu minimaalseks. Viimane sõna jäi siiski asiaatidele, kuna mõni hetk pärast eestlaste väravat vormistas mängu lõppskoori Sanghoon Shin.

Reedel Eesti koondise mängu parimaks valitud Robert Rooba rääkis Delfile, et turniiri teisele kohtumisele tuldi vastu positiivsel noodil, kuna tugev Poola suudeti nullil hoida koguni 27 minutit.

„See on väga positiivne. Alati tuleb vaadata tulemuse taha. Mängisime koondise vastu, kes valmistub maailmameistrivõistlusteks. Nad on siin täies kooseisus ja suurfavoriidid, samas meil on mitmeid puudujaid. Suutsime vastu nende vastu olla mängus sees. Jah, nad suutsid väravad ära lüüa, kuid see oli hea proovikivi võrrelda ennast selgelt tugevama vastase vastu,“ analüüsis Rooba.