Mägisel etapil tehti võistlus raskeks. Juba 60. kilomeetril hakati terasid eraldama ning tekkis kolm suuremat gruppi. Võitja selguski lõpuks esimesest jooksikute pundist. Tejadale järgnesid itaallane Andrea Piccolo (EF Education -EasyPost) ja hispaanlane Oscar Sevilla (Team Medellin).

„Meie põhimehed jõudsid lõputõusule koos peagrupiga, kuid siis vajutasid pisikesed ronijad nagu Egan Bernal ja Esteban Chaves selle laiali,“ rääkis Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin. „Tegemist oli pigem ikka väga raske päevaga!“

Peagrupi parimad kaotasid lõpuks võitjale 23 sekundiga. 55. positsioonil finišeerinud Ärm jäi parimale alla ühe minuti ja 50 sekundiga. Markus Pajur (+4.22) lõpetas 91., Martin Laas (+9.11) 117., Norman Vahtra (+9.11) 118., Martti Lenzius (+14.31) 122. ja Lauri Tamm (+26.11) 130. kohal.

Üldarvestuses kerkis liidriks samuti Tejada, edestades Sevillat ühe ja Piccolot viie sekundiga. Ärm (+2.01) hoiab 56., Pajur (+4.33) 91., Laas (+9.22) 117., Vahtra (+9.22) 118., Lenzius (+14.52) 126. ja Tamm (+26.22) 129. positsiooni.

Neljapäeval sõidetakse Tunja lähiümbruses ringi peal 141,9 kilomeetrit.