Septembri lõpus toimunud esimeses omavahelises matšis oli poolteist minutit enne normaalaja lõppu tablool veel 71:71 viik, aga Menno Dijsktra õnnestumiste najal võtsid pärnakad võõrsil raske 77:75 võidu. Sel laupäeval tulid asjad neile lihtsamalt kätte. Tavatult vara ehk 14.30 alanud kohtumises said paremini minema võõrustajad, kes olid kümne minuti järel peal 23:16 ning kahe poolaja vahelisele pausile läksid nad 49:36 eduseisus.

Pikema mõttepausi järel läks Pärnu lõplikult oma teed. Robert Valge järjekordne tabav kaugvise viis kolmanda neljandiku keskpaigas suvepealinlased esmakordset ette juba 20 punktiga ja sellega olid asjad tehtud. Pärnu juhtis otsustava veerandi eel 73:57 ning nad võitsid 694 pealtvaataja ees kohtumise 92:70. Paf liigas pääseb kohamängudele kaheksa paremat meeskonda. 22-st mängust kümme võitnud Pärnu Sadam tõusis tabelis kaheksandaks, neist ühe kohtumise enam pidanud TalTech on nüüd niisamuti kümne võiduga üheksas.