Poolfinaali alustas paremini Zverev, kes võitis esimesed kaks setti tunni ja 45 minutiga vastavalt 7:5 ja 6:3.

Järgmise kahe seti võitja otsustas kiire lõppmäng, millest esimese võitis Medvedev 7:4 ja teise 7:5. Seejuures oli Zverevil neljanda seti tiebreaki´is 5:4 eduseisus kaks enda pallingut, kuid vaatamata sellele suutis Medvedev august välja ronida.

Otsustavas viiendas setis tegi Medvedev kaks servimurret, viiendas ja üheksandas geimis, mis oli ühtlasi mängu viimane. Venelase võidunumbrid olid neli tundi ja 22 minutit väldanud kohtumises 5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 6:3.

Mõlemad mängijad lõid kohtumise jooksul 14 ässa. Medvedev tegi kuus topeltviga, Zverev ühe. Medvedev realiseeris murdepalle 29%-liselt (4/14) ja Zverev 50%-liselt (5/10). Matši üldpunktid jäid Zverevi kasuks 165:161.

Karjääri kolmandasse Austraalia lahtiste finaali pääsenud Medvedev kohtub pühapäevases tiitlimatšis itaallase Jannik Sinneriga (ATP 4.), kes alistas poolfinaalis 10-kordse Austraalia lahtiste tšempioni Novak Djokovici 6:1, 6:2, 6:7, 6:3.