Euroopa meistrivõistluste parimad võistlevad ERC hooaja neljandal etapil Lõuna-Eesti teedel 5.-7. juulini. ERC Delfi Rally Estonia on ka üks juunioride ehk JERC etappidest. Viimasel neljal aastal autoralli maailmameistrivõistluste paremikku võõrustanud Delfi Rally Estonia jaoks pole ERC sari võõras, sest hooaegadel 2014-2016 kuulus Lõuna-Eestis sõidetud tippvõistlus Euroopa meistrivõistluste kalendrisse. Juulikuu esimene nädalavahetus tõotab tulla ääretult põnev ja konkurentsitihe, kus lisaks adrenaliinirohkele EM-etapile on fännidel võimalik osa saada ka mitmekülgsest Tartu2024 kultuuriprogrammist, mis on terve suve vältel väga sisukas.

Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald: „Delfile ja meie kasutajatele on oluline alati olla seal, kus toimuvad eestlasetele olulised sündmused, kus on positiivne energia, kus on dünaamika ja põnevus. Sport ja ralli on kindlasti sellised märksõnad, mis kuuluvad Delfi DNA juurde ning meil on hea meel, et üheskoos Rally Estonia korraldajatega oleme astunud suure ja olulise sammu, et minna koos veelgi tugevamalt edasi. Me hindame Rally Estonia korraldajaid, kelle töö ning areng inspireerivad ja kelle jaoks innovatsioon on olnud väga oluline võtmetegur. Selles koostöös on suur äratundmisrõõm, sest ka meie, Delfi, oleme kogu aeg püüdnud samamoodi mõelda, kasvada ja olla kogu aeg oma kasutajate keskel. Delfi tahab olla Eesti parim rallispordi kajastaja ning läbi selle olla Rally Estoniale väärikas turundus- ja kommunikatsioonipartner. Lisaks on meil suur võimekus läbi Piletitasku tuua Rally Estoniat vaatama kõik tänased fännid ja ka need, kes pole varem sellest kogemusest osa saanud.“

Delfi Rally Estonia adrenaliinirohke rallinädalavahetus algab reedel, 5. juulil Tartu kesklinnas asuval Raekoja Platsil, kus rallinädalavahetus algab suurejoonelise avatseremoonia ning stardipoodiumiga, kusjuures sama päeva hommikul sõidetakse Otepää vallas ka kvalifikatsioonikatse. Stardipoodiumile järgneb reedeõhtune kiiruskatse Tartu vallas. Laupäeva, 6. juuli kiiruskatsed kulgevad Kambja, Kanepi, Otepää ja Elva valla teedel ning pühapäeval, 7. juulil sõidab Euroopa paremik taas Kanepi, Kambja ja Otepää teedel. ERC Delfi Rally Estonia hooldusala on peale mitmeaastast pausi taas Tehvandi Spordikeskuses ning adrenaliinirohke nädalavahetus lõppeb finišipoodiumiga Tartu Raekoja platsil.

ERC Delfi Rally Estonia nädalavahetusel sõidetakse kokku 14 kiirukatset ning ralli kogupikkuseks on 185,2 kilomeetrit. Lisaks Euroopa Meistrivõistlustele sõidetakse Delfi Rally Estonia raames ka Eesti Meistrivõistluste etapp, kusjuures stardis on ka paljude fännide oodatud veokate võistlusklass ning kokku on korraldajad starti ootamas ligikaudu 120 võistlusautot. ERC sarjas on ääretult tihe konkurents, 2023. aastal registreerus ERC sarjas kokku 131 ekipaaži, millest Rally2 autodega koguni 77 ekipaaži, kelle hulgas ka Georg Linnamäe ja 2022. aasta juunioride maailmameister, Robert Virves.

Delfi Rally Estonia direktor Urmo Aava: Meil on suur rõõm, et saame viia koostöö Delfiga järgmisele ja väga väärikale nimisponsori tasemele. See on uue ajastu algus, mis võimaldab Rally Estonial muuta Baltikumi turu meie koduturuks ja annab väga suure võimekuse viia Rally Estonia missioon ja bränd veelgi kaugemale. Delfi Rally Estonia üks suur eesmärk on kindlasti kasvatada kohapealse publiku hulka ning saada veelgi tugevamaks kommunikatsioonis ja tuua seeläbi uusi fänne ralliraja äärde. Pikas perspektiivis soovime Eestis püsivalt korraldada maailmatasemel tippvõistluseid, mis ühtlasi panustab rallispordi järelkasvu ning autoralli kogukonda laiemalt. ERC Delfi Rally Estonia tuleb kahtlemata ääretult põnev, ERC sarjas on täna konkurents väga tihe ning rõõm on tõdeda, et ka mitmetel Eesti sõitjatel on väga suur võimalus tulla absoluutarvestuses esikohale. Kindlasti toob veelgi põnevust juurde ka sel nädalal Monte Carlo etapil debüüti tegev Toyota GR Yaris Rally2 võistlusmasin. Oleme 5.juulil starti ootamas ligikaudu 120 võistlusmasinat ning pingutame kogu korraldusmeeskonnaga, et pakkuda nii sõitjatele, kui ka pealtvaatajatele ääretult põnev, emotsiooniderohke ning turvaline rallisündmus.

ERC Delfi Rally Estonia 2024 sõidetakse Tartu ja Lõuna-Eesti teedel 5.-7. juulini, hooaja neljanda etapina. Võistluste stardi-ja finišipoodium koos mitmekülgse meelelahutusprogrammiga on jätkuvalt oma meelispaigas, Tartu Raekoja platsil ning võistluskeskust ja hooldusala võõrustab nelja-aastase pausi järel taas Tehvandi Spordikeskus. Piletid on müügil Rally Estonia kodulehel ja Piletitaskus ja seda eriti heade hindadega vaid kuni 31.jaanuarini, 3-päeva rallipass on hinnaga 39 eurot ning päevapasside hinnad algavad juba 15 eurost.