St. Pauli viis 34. minutil juhtima Elias Saad. 64. minutil vormistas kodumeeskonna 2:0 võidu Marcel Hartel. Sellega lõppes ühtlasi klubi kolmemänguline viigiseeria, millega 2023. aasta lõpetati.

30-aastane Mets aitas kaitses asju kontrolli all hoida ning tegi taas kaasa täismängu. Kaiserslautern tegi kümme pealelööki, aga raamide vahele läksid neist vaid kolm. St. Pauli 11-st sooritusest jõudsid raamide vahele üheksa. Mets on Bundesliga 2-s kuulunud käimasoleval hooajal põhikoosseisu 16-s mängus ning neis kõigis on ta kogu kohtumise kaasa teinud.

Kuna talvepausi eel liidrikohta hoidnud Kiel kaotas reedel 1:2 Braunschweigile, kerkis St. Pauli taas tabeli tippu. Metsa tööandja on kogunud 36 punkti, Kiel ühe silma vähem. Kolmandat kohta hoiab HSV (31 p). Hooaja lõpus pääsevad kaks esimest otse Bundesligasse, kolmanda koha võistkond pääseb üleminekumängudele.

St. Pauli jätkab hooajaga 27. jaanuaril, kui külla sõidetakse Düsseldorfile. Kolm päeva hiljem kohtuvad samad klubid ka DFB-Pokali veerandfinaalis.