Andrejeva alistas prantslanna Diane Parry (WTA 72.) 1:6, 6:1, 7:6 (5), kuigi oli veel otsustavas setis 1:5 kaotusseisus. Venelanna võitis viis geimi järjest, ent kaotas siis 6:5 seisul oma pallingugeimi ja sett läks kiiresse lõppmängu. Seal pääses Andrejeva 7:2 juhtima ja võitis lõpuks 10:5.

Noor venelanna lõi kaks ja pool tundi kestnud kohtumise jooksul viis ässa, tegi 32 äralööki ja 37 lihtviga ning realiseeris 12-st murdepallist viis.

16 parema hulgas kohtub Andrejeva 9. asetusega Tšehhi mängija Barbora Krejcikovaga, kes alistas viimati Storm Hunteri 4:6, 7:5, 6:3.

Esmakordselt Australian Openil mängiv Andrejeva pääses eelmisel aastal ka Wimbledoni suurel slämmil neljandasse ringi.

Austraalias on 16 parema hulka jõudnud ka tiitlikaitsja Arina Sabalenka (WTA 2.), kes mängis üle ukrainlanna Lesia Tsurenko (WTA 33.) kõigest 52 minutiga 6:0, 6:0. Sabalenka järgmine vastane on Amanda Anisimova (WTA 442.).

Lisaks on kaheksandikfinaali jõudnud Coco Gauff (WTA 4.), kes kohtub Magdalena Frechiga (WTA 69.), ja ukrainlanna Marta Kostjuk (WTA 37.), kelle vastane on Maria Timofejeva (WTA 170.).