Tammearu ja Tours alistasid B-alagrupi viimases voorus koduväljakul sloveenide Ljubljana Volley 3:0 (25:21, 25:19, 25:22). Hea esituse tegi taas Eesti koondislane, kes kogus võistkonna resultatiivseimana 12 punkti (+10) ja valiti ühtlasi kohtumise parimaks mängijaks. 22-aastane Tammearu lahendas rünnakuid 71%-ilise efektiivsusega.

B-grupis kuuest mängust neli võitnud Tours sai itaallaste Trentino (5-1) järel teie koha. Poola nimekas klubi Resovia Assecco (3-3) jätkab eurohooaega aste madalamal CEV Cupis, kõik kuus matši kaotanud Ljubljana jaoks on euroteekond läbi.

Tours kohtub play-off’is Timo Tammemaa ja Robert Tähe koduklubi Berliini Recyclingiga, kelle edasipääs oli kindel, aga küsimus oli C-alagrupi lõppkohas.

Berliin kaotas viimases voorus koduväljakul alagrupi võitnud itaallaste Piacenzale 0:3 (15, 23, 19). Temporündaja Timo Tammemaa arvele jäi 7 punkti (+2). Detsembris põlvelõikusel käinud Robert Täht kuulus ametlikult koosseisu ja tegi soojenduse kaasa, aga platsil veel ei käinud.

„See oli mu esimene soojendus ja olen üle kuu aja pingil tagasi,“ rääkis Täht eile intervjuus Võrkpall24.ee-le. „Hakkan vaikselt tagasi tulema. Hommikul arstilt sain loa, et võin täna natuke hüpata ja soojenduse kaasa teha.“

Millal Tähte taas mängimas võib näha? „Oleneb, peab hoidma asjadel silma peal ja enda tunnetust jälgima. Riski pole mõtet võtta, praegu tuleb võtta rahulikult, et hooaja lõpuni terve püsida. Liigume päev korraga,“ kostis nurgaründaja.

Kuna Türgi klubi Ankara Halkbank sai samal ajal Lissaboni Benficast jagu 3:2, langes Berliini klubi grupis kolmandaks. Viie alagrupi peale parima kolmanda koha võistkonnana tagas Saksamaa klubi aga edasipääsu play-offi, kus kohtutakse just Toursiga. Berliini ja Toursi vastasseisu esimene mäng peetakse 30. jaanuaril Saksamaal, kordusmäng 6. veebruaril Prantsusmaal. Parem võistkond pääseb veerandfinaali.

„Belglased“ edasi ei pääsenud

Belgia meisterklubis Roeselare Knack mängiva Henri Treiali jaoks sai eurohooaeg valusa lõpu. A-alagrupi viimases voorus jäid külalised võõrsil Poola klubile Kozle-Kedzierzyni ZAKSA-le alla 2:3. Otsustava geimi võitsid poolakad 15:12. Temporündaja Treiali arvele jäi kaotusmängus kuus punkti (+2).

Roeselare jäi A-alagrupis Ankara Bank Ziraati (6-0), ZAKSA (3-3) ja Piraeuse Olympiacose (2-4) järel viimaseks. Sellega Knacki eurohooaeg ka lõppes.

Eesti koondise sidemängija Renet Vanker ja Maaseiki Greenyard kaotasid E-alagrupi viimases voorus alagrupi võitnud Itaalia klubile Cucine Lube Civitanovale 0:3 (18, 15, 19). Vankeri arvele jäi kaks punkti. Maaseik (2-4) sai E-alagrupis lõpuks Civitanova (5-1) ja Praha Lvivi (3-3) järel ning Galati Arcada (2-4) ees kolmanda koha. Nii jätkub nende hooaeg aste madalamal CEV Cupi veerandfinaalis, kus vastane on veel selgumisel.