Uut punktisüsteemi kasutatakse esmakordselt vähem kui kahe nädala pärast peetaval legendaarsel Monte Carlo rallil.

Uue süsteemi järgi jagatakse esimesed punktid välja juba pärast laupäeva, mil punkte saavad kümme paremat sõitjat ja võitjat autasustatakse 18 silmaga. Nende väljateenimiseks tuleb aga läbida ka pühapäevased kiiruskatsed.

Pühapäevasel võistluspäeval jagatakse eraldi MM-punkte seitsmele parimale sõitjale, nii et parim saab seitse ja seitsmes ühe punkti. Lisaks jagatakse vana süsteemi järgi punkte viiele kiiremale Power Stage`il.

Uus süsteem on tekitanud palju arutelusid ning selle kohta on esitatud nii poolt- kui vastuargumente.

Abiteboul on uue punktisüsteemi kaitsja. „Minu peamine tunne on rahulolu, et midagi on muutunud. Me ei saa käituda nii, et paugutame vastu FIA [rahvusvaheline autoliit] kontori ust, nõudes meie spordiala dünaamika parandamist, ja siis, kui sealt tuleb muudatus, näeme selles ainult negatiivset,“ sõnas tiimijuht Motorsport.com-ile.

„Meil ​​oli meeskondade ja FIA-ga palju mõttetalguid. Jõudsime järeldusele, et jagame nädalavahetuse kaheks osaks. Võib-olla on lõpptulemus veidi keerulisem, kui algselt arvasime. Olen aga endiselt rahulolev mees, kui vaid suudame pühapäevased võistluspäevad huvitavamaks muuta.“

Abiteboul loodab, et WRC kogukond võtab uue süsteemi entusiastlikumalt omaks ja kasutab seda täielikult ära.

„Vaatame, kuidas meie kogukond saab seda ära kasutada, et saaksime rääkida uusi lugusid. Nii saaksime kaasata ka uusi fänne,“ usub Hyundai boss. „Vormel 1 sari on saanud niimoodi uusi ideid katsetada ja ellu viia.“

Muidugi möönab Abiteboul, et uus punktisüsteem võib osalise koormusega sõitjatele anda eelise, sest neil on parem stardikoht ja esimesed suured punktid lüüakse lukku juba laupäeva õhtul.

„On paar asja, mida (uues süsteemis) tuleb veel lähemalt vaadata. Stardikohtade küsimus tuleb lahendada, eriti kui võtta arvesse tänavuse hooaja olukorda. Lahendamist vajab ka rehvide küsimus,“ rõhutas Abiteboul ja lisas: „Siiski on oluline, et me ei viskaks uut ideed kohe kõrvale. Eesmärk on muuta spordiala atraktiivsemaks, kõrvaldades nõrkused.“