Madridi Real alustas El Classicot tormiliselt, minnes äsja vigastuspausilt naasnud Vinicius Juniori kahest tabamusest 10. minutiks 2:0 juhtima. Robert Lewandowski suutis küll 33. minutil katalaanide eest ühe värava tagasi lüüa, kuid 39. minutil lõi Vinicius Junior penaltist juba Reali kolmanda tabamuse, lükates Barcelona enne teist poolaega kuristiku servale.

Barcelona jätkas teisel poolajal üritamist, kuid nahkkera võrku toimetada ei suudetud. Mängu 64. minutil lõi Reali eest neljanda Rodrygo, kustutades sellega Kataloonia klubi lootused tagasitulekust. Lisaks suurele kaotusele lõpetas Barcelona finaali kümnekesi, kui 71. minutil saadeti teise kollase kaardiga riietusruumi Ronald Araujo.

Madridi Reali jaoks oli tegu klubi ajaloo 13. Hispaania superkarika võiduga. Rekordit hoiab enda käes Barcelona, kes on trofee pea kohale tõstnud 14 korda.

Reali kangelaseks tõusnud Vinicius pühendas kohtumise avavärava Saudi Araabias Al-Nassris mängivale Cristiano Ronadole. „See oli pühendatud Ronaldole, sest ta on minu iidol, kes mängib nüüd siin riigis,“ rääkis ta.

Barcelona juhendaja Xavi sõnul oldi finaalis oma parimast tasemest väga kaugel. „Mängisime halvima mängu. Me ei tundnud end ühelgi hetkel mugavalt. Vabandan fännide ees, kellele ees me näitasime oma halvimat külge,“ sõnas Xavi.