Matš algas edukamalt Eestile. 19. minutil viis eestlased juhtima debütant Kevor Palumets. Palumets võitis Eesti koondise surve järel palli ning poolkaitsja lõi vasaku jalaga palli tagumise posti kõrvale.

Rootsi jõudis viigini 30. minutil. Tugevas vihmasajus oli Eesti karistusalas omajagu puterdamist ning pall jõudis lõpuks Sebastian Nanasile, kes lükkas mänguvahendi võrku.

Teisel poolajal olid ilmastikuolud juba paremad ja palli oli võimalik rohkem ka maast sööta. 54. minutil tegi Taha Ali paremal äärel kiireid liigutusi ning lükkas palli värava ette, kus Isaac Kiese Thelin selle ühe puutega võrku lükkas.

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli andis kohtumises võimaluse ka mitmele debütandile. Algrivistuses said debüüdi kirja Palumets, Nikita Mihhailov, Kristo Hussar, Andreas Vaher ja Ramol Sillamaa. Vahetusest sekkudes tegid debüüdi veel Robert Veering ja Oskar Hõim.

Eesti koondis peab järgmise kohtumise 21. märtsil, kui EM-valiksarja play-off’is kohtutakse võõrsil Poolaga.

Blogi:

Enne mängu:

Eesti koondis käis viimati väljakul 19. novembril, kui EM-valikkohtumises mängiti Stockholmis samuti Rootsiga. Toonase matši võitsid rootslased 2:0. Nüüd mängivad mõlemad nö B-koondisega. Rootslastel ei ole seejuures tavapäraseid põhimehi üldse.

„Kõik Küprosesse lennanud mängijad on terved ja valmis platsile jooksma. Rootsi on raske vastane ja saame homme näha, kas uued näod on sel tasemel mängimiseks valmis,“ vaatas Häberli vastu reedesele kohtumisele, kuid lisas, et algkooseis ainult debütantidest kindlasti ei koosne. „Tuleb leida tasakaal nooremate ja kogenumate mängijate vahel. Peame leidma viisi, kuidas mõlemal poolajal head taset hoida.“

Kas miski on Häberlit treeninglaagris veedetud aja jooksul ka üllatanud? „Mitte seda, aga on 3-4 mängijat, keda soovime siit kindlasti märtsis Poola vastu koosseisu kaasata. Nad on ennast tõestanud. Mõnelt ootasime natuke rohkemat ja mõned vajavad võib-olla lihtsalt veidi rohkem aega. See on täiesti normaalne, kuna koondisemängude tempoga kohanemine võtab oma aja“ analüüsis Häberli.

„Mul on hea meel, et Kevor Palumets ja Ramol Sillamaa said välisklubidest kohale tulla. Oleksin küll soovinud mõnd välismaal mängivat noort veel näha, kuid pole midagi parata. Tähtis on saada aimu, kui lähedal või kaugel nad koondise põhikoosseisust on, kuna märtsini pole palju aega jäänud,“ nentis Häberli.

Eesti jalgpallikoondise jaoks on tänane matš viimaseks enne 21. märtsil toimuvat EM-i play-off’i Poolaga. Poola võõrustab Eestit Varssavis rahvusstaadionil.

Meeste koondise koosseis treeninglaagriks Küprosel:

Väravavahid: Karl Andre Vallner (28.02.1998) – Tallinna FCI Levadia 2/0, Evert Grünvald (06.04.2001) – Tallinna FC Flora 0/0, Henri Perk (14.10.1999) – Nõmme Kalju FC 0/0

Kaitsjad: Ken Kallaste (31.08.1988) – klubita 59/0, Nikita Baranov (19.08.1992) – klubita 47/0, Rasmus Peetson (03.05.1995) – Tallinna FCI Levadia 13/1, Marco Lukka (04.12.1996) – Tallinna FC Flora 5/0, Edgar Tur (28.12.1996) – Tallinna FCI Levadia 2/0, Kristo Hussar (28.06.2002) – Tallinna FC Flora 0/0, Andreas Vaher (15.04.2004) – klubita 0/0, Robert Veering (01.12.2005) – Tallinna FC Flora 0/0, Georg Pank (01.03.2004) – JK Tallinna Kalev 0/0

Poolkaitsjad ja ründajad: Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 155/26, Sergei Zenjov (20.04.1989) – Tallinna FC Flora 112/17, Martin Miller (25.09.1997) – Tallinna FC Flora 30/2, Frank Liivak (07.07.1996) – klubita 25/3, Mihkel Ainsalu (08.03.1996) – Tallinna FCI Levadia 13/0, Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – Tallinna FCI Levadia 10/0, Mark Anders Lepik (10.09.2000) – Tallinna FC Flora 4/0, Nikita Vassiljev (07.10.2003) – Tallinna FCI Levadia 2/0, Robi Saarma (20.05.2001) – Paide Linnameeskond 1/0, Oskar Hõim (01.07.2005) – Paide Linnameeskond 0/0, Nikita Mihhailov (20.06.2002) – Tallinna FC Flora 0/0, Kevor Palumets (21.11.2002) – S.V. Zulte Waregem (BEL) 0/0, Ramol Sillamaa (17.10.2004) – KAA Gent (BEL) 0/0