Esimest korda Austraalia lahtistel mänginud Lajal kaotas kvalifikatsiooni avaringis tund ja 41 minutit kestnud kohtumise järel 27-aastase prantslasele Hugo Grenier’ile (ATP 175.) 4:6, 2:6.

Äärmiselt võitluslikuks kujunes 59 minutit kestnud avasett, kus Lajal teenis prantslase servil koguni 12 murdepalli, kuid suutis neist realiseerida vaid ühe. Grenier seevastu realiseeris murdepalle avasetis 50%-liselt (2/4). Prantslase saldosse kogunes kohtumise lõppedes 12 ässa ja kaks topeltviga, Lajal ei löönud ühtegi ässa ja tegi kolm topeltviga. Matši üldpunktid jäi Grenieri kasuks 67:55.

Lajal - Grenier mängu statistika

Grenier kohtub kvalifikatsiooniturniiri teises ringis ameeriklase Maxime Cressy´ga (ATP 126.).

Kanepi kohtus 29-aastase austraallanna Storm Hunteriga (WTA 179.). Kanepi juhtis avasetis 3:0, kuid kaotas tund ja 21 minutit kestnud matši 3:6, 2:6.

Kanepi lõi 27 äralööki ja tegi 27 lihtviga, Hunteril kogunes äralööke 32 ja lihtvigu 21. Neljast murdepallist realiseeris Kanepi kaks, Hunter 12-st kuus.

Mõlemad naised lõid esimest servi 64%-liselt, kuid Hunter võitis oluliselt stabiilsemalt (71%) esimeselt servilt mängu jäänud punkte. Kanepil oli nii esimese kui ka teise servi punktide protsent 44%. Sama oli ka Hunteri teise servi punktide protsent.