City teenis klubi ajaloos esmakordselt õiguse turniiril osaleda kevadel teenitud Meistrite liiga võiduga. Reede õhtul toimunud finaalis mindi vastakuti äsjase Lõuna-Ameerika suurima klubidevahelise turniiri Copa Libertadoresi meistri Fluminensega.

Manchesteri suurjõud alustas kohtumist tormiliselt. Juba 40. sekundil mindi Julian Alvarezi tabamusest juhtima, kes suunas võrku Nathan Ake kauglöögi järel postist tagasipõrkunud palli. City värava järel ärkas ka Brasiilia tippklubi, kuid taaskord saadi valusalt nõelata. Mängu 27. minutil võttis Phil Fodeni löök õnnetu rikošetti Fluminense kaitsemängija jalast, viies valitseva Inglismaa meistri poolajapausile 2:0 eduseisus.

Cityl oli mängu teise vaatuse avaminutitel mitu suurpärast võimalust lüüa kohtumise kolmas tabamus, kuid skoor püsis Fluminense väravasuul seisnud Fabio toel endine. Poolaja keskel saadi ihaldatud värav siiski kätte, kui Foden suunas inglaste kiirrünnaku lõpetuseks palli sisuliselt tühja võrku. Kohtumise lõppskoori 4:0 vormistas 88. minutil Alvarez.

Klubide MM-i tiitel on Cityle peagi lõppeval kalendriaastal juba viies trofee. Pep Guardiola hoolealused on tänavu võitnud nii Premier League´i, FA karika, Meistrite liiga kui ka UEFA superkarika.

„See oli uskumatu aasta,“ rääkis Guardiola tiitlivõidu järel. „Täna lõpetasime ühe peatüki ning võitsime kõik, mis võimalik. Nüüd on aeg seda uuesti proovida.“

Klubide MM-i pronksmedalid võitis Egiptuse klubi Kairo Al Ahly, kes alistas kolmanda koha matšis 4:2 jaapanlaste Urawa Red Diamondsi.