Callum Wilson viis Newcastle’i võõral väljakul 16. minutil juhtima. Viigiväravat jahtinud Chelsea jõudis sihini alles mängu lisaminutitel. Mängu lõpus eksis karistusalas palli klaarimisega Newcastle’i tähtmängija Kieran Trippier. Chelsea poolel vahetusest sekkunud ukrainlane Mõhhailo Mudrõk kasutas võimaluse ära ja viigistas seisu.

Nii ootas ees penaltiseeria, kus Newcastle’i teise lööjana 33-aastane Trippier taas eksis, lüües palli väravast mööda. Cole Palmer, Conor Gallagher, Christopher Nkunku ja Mudrõk lõid Chelsea särgis penaltid sisse ja neile vormistas edasipääsu Djordje Petrovic, kes tõrjus Matt Richie ürituse neljandas voorus.

Liigakarikasarja veerandfinaalides otsustati võitja penaltiseerias ka Evertoni ja Fulhami kohtumises. Fulham pääses Michael Keane’i omaväravast avapoolaja lõpus matši juhtima. Beto viigistas 82. minutil seisu. Pikaks veninud penaltiseerias jäi lõpuks peale Fulham 7:6.

Ainsana kolmanda liiga klubina jõudis veerandfinaali Port Vale, kes kaotas 0:3 esiliigas pallivale Middlesbrough’le.

Neljanda poolfinalisti selgitavad kolmapäeva õhtul Liverpool ja West Ham United. Seejärel toimub ka poolfinaalpaaride loosimine.