24-aastane ameeriklane sattus skandaali maikuus, kui vehkis sotsiaalmeedias tulirelvaga. Memphis eemaldas ta toona meeskonnast ja kuu aega hiljem määras NBA talle 25-mängulise võistluskeelu. See oli talle juba teine selline rikkumine, kui alles märtsis jäi ta striptiisiklubis relvaga eputamisega vahele.

Moranti mängukeeld lõppes eilse õhtuga ning kahekordne NBA tähtede mängule pääsenu naasis parimal võimalikul moel. Ta aitas Grizzliesi võõrsil 115:113 (25:21, 16:39, 36:27, 38.26) võidule Pelicansi üle.

Memphis oli avapoolajal vahepeal maas juba 24 punktiga ning jõudis viigini kohtumise viimastel minutitel. 52 sekundit enne normaalaja lõppu oli seis viigis 113:113. Viimane rünnak jäi lõpuks Memphisele ning Morant tõi koos lõpusireeniga teele saadetud kahesega külalistele magusa võidu.

Päevakangelane viskas üleplatsimehena 34 punkti. Jaren Jackson juunior panustas võitu 24, Desmond Bane 21 silma. Pelicansi särgis viskas Brandon Ingram samuti 34 punkti, leedulane Jonas Valanciunas kogus kaksikduubli (22 punkti, 14 lauapalli).

„Ma ei olnud mänginud kaheksa kuud. Mul oli kõvasti aega enda kohta õppida,“ rääkis mängukeelu alt vabanenud Morant. „Elasin üle palju raskeid päevi. Korvpall on minu elu, armastus ja teraapia. Mul on hea meel tagasi olla.“

Memphis (7-19) hoiab läänekonverentsis 13. kohta. Pelicans (16-12) jätkab seitsmendal kohal.

Eesti aja järgi täna varahommikul sai magusa võidu Golden State Warriors (13-14), alistades kodus lisaaja järel idakonverentsi liidri Boston Celticsi (20-6) 132:126. Ka Warriors tegi teise poolajaga suure tagasituleku, kui vahepeal oldi maas 17 punktiga.

Võitjate kasuks viskas Stephen Curry üleplatsimehena 33 punkti (kaugvisked 6/11), Klay Thompson lisas 24 silma. Celticsi resultatiivseim oli Derrick White 30 punktiga.