Norras Trondheimis toimuval murdmaasuusatamise MK-etapil võisteldi reedel vabatehnikasprindis. Naiste kvalifikatsiooni kiireim oli rootslanna Linn Svahn. Kaidy Kaasiku oli 57 naise konkurentsis 50. (+25,56) ja Keidy Kaasiku 52. (+26,23). Viimasena pääses veerandfinaali lätlanna Patricija Eiduka (+10,45).

Meeste kvalifikatsioonis näitas kodupubliku ees parimat minekut Johannes Kläbo. 68. koha saanud Alvar Johannes Alev kaotas talle 16,87 sekundit. Esimesed 30 meest mahtusid aga kaheksa sekundi sisse.

Kahevõistleja Kristjan Ilves võistleb sel nädalal Ramsaus. Reedene päev algas 10 km suusasõiduga, kus Ilves leppis 16. kohaga (+56,5 sekundit kaotust liider Jens Luraas Oftebrole). Hüppevõistlus pidi algama kell 18, aga kehva ilma tõttu sattus see kahtluse alla. Proovivoor jäeti ära, aga väikese hilinemisega võistlus siiski algas. Ilves hüppas keerulistes oludes 82,5 meetrit, millega kogus 112 punkti. See andis päeva lõpuks 13. koha. Võistluse võitis austerlane Johannes Lamparter (87,5 meetrit; 139,2 punkti). Teise koha teenis norralane Jarl Magnus Riiber (135,4 p) ja kolmanda koha pälvis sakslane Manuel Faisst (131,3 p).

Muutlike tuuleolude tõttu toimus mitmeid pause ning hüppevõistlus venis enam kui tunni pikkuseks. Mitmel sportlasel oli probleeme ka maandumisega, suusasõidu järel liidrikohta hoidnud Oftebro oli üks paarist sportlasest, kes maandumisel kukkus. Õnneks suutis norralane omal jalal rajalt lahkuda. Kukkumise tõttu piirdus ta 29. kohaga.

Suusahüppaja Artti Aigro hüppas Engelbergi MK kvalifikatsioonis 127 meetrit ja teenis 142,8 punkti. See andis 30. koha, millega pääses kindlalt laupäevasele põhivõistlusele.

Lenzerheides toimuval laskesuusa MK-etapil olid meeste sprindis stardis Kristo Siimer, Raido Ränkel ja Marten Aolaid. Parima eestlasena sai Siimer 52. koha (1; +2.34,0), millega kindlustas koha laupäevases jälitussõidus. Viiel trahviringil käinud Raido Ränkel oli 76. (+3.32,6) ja Aolaid 91. (3; +5.02,4). Esikoha noppis eksimatult lasknud sakslane Benedikt Doll, kes edestas 5,4 sekundiga norralast Johannes Thingnes Bö’d (1; +5,4). Kolmas oli samuti ühe eksimuse teinud Philipp Nawrath (+36,8).

Lätist pärit, aga Eestit esindav sleketonisõitja Darta Zunte sai Innsbrucki MK-etapil 26. koha.