Vancouveri epeevehklemise MK-etapil hoidis Eesti naiste lippu kõrgel Kristina Kuusk, kes jõudis veerandfinaali. Kuusk alistas esmalt kindlalt ukrainlanna Vlada Harkova 15:10, kuid teises ringis läks jaapanlanna Nozomi Sato võitmiseks vaja lisaaeg - võit tuli numbritega 11:10. Kolmandas ringis tuli Kuuse vastaseks taas Ukraina vehkleja, Emili Conrad, ent temalgi tuli vastu võtta kaotus 7:12. Veerandfinaalis lõpetas Kuuse teekonna Prantsusmaa vehkleja Coraline Vitalis, kes võitis matši 15:7.

Erika Kirpu suutis esimeses ringis puhtalt üle mängida hiinlanna Sihan Yu 15:7 ning oli teises ringis parem teisest hiinlannast Nuo Xust 14:10. Kolmandas ringis tuli Kirpul paraku vastu võtta napp 14:15 kaotus Coraline Vitaliselt.

Vahetult enne Vancouveri etappi andis olümpiapronks Katrina Lehis teada, et loobub ebakõlade tõttu naiskonna esindamisest ja üritab Pariisi olümpiale jõuda individuaalselt. Lootused said kõva tagasilöögi, kui Lehis kaotas Vancouveri turniiri avaringis ülisuurest eduseisust poolatarile Alicija Klasikule lisaajal.

Katrina Lehis.

Lehis tegi matši alguses, mida tahtis, vastane ei saanud kirja torgetki ja jäi taha suisa 0:8. Sealtmaalt veheldi edasi tasavägiselt ning viimasel perioodil juhtis Lehis 13:7, kuid jäi sealtmaalt nullile. Klasik tegi seitse torget järjest, viigistas 13:13 ning sai lisaajal prioriteedi. Lehis ründas küll meeletult, kuid vastast minuti jooksul torgata ei suutnud ja nii läks võit poolatarile.

Lisaks Lehisele kaotasid avaringis: Nelli Differt 8:15 korealannale Taehee Limile, Irina Embrich 8:15 šveitslannale Pauline Brunnerile ja Julia Beljajeva 4:15 argentiinlanna Isabell Di Tellale.

Ainsa mehena põhiturniirile jõudnud Sten Priinits alistas lisaajal ameeriklase Samuel Imreko 15:14, kuid kaotas siis belglasele Neisser Loyolale10:15.