Pärast laupäevast sprindivõistlust kurtsid mitmed sportlased kehas jõuetust ja tehtud proovid näitasid kõige hullemat – kolm meest neljast startinust on nakatunud koroonaviirusega. Lisaks stardis olnud sportlastele on positiivse testi andnud Alvar Johannes Alev ja samuti pooled hooldetiimi liikmed.

Östersundis kohapeal viibiva Eesti koondise juhi Aivar Rehemaa sõnul ollakse hetkel edasiste plaanide osas äraootaval seisukohal ja elatakse päev korraga.

Rehemaa: „Kõik eelnevad päevad on olnud korras ning ka täna hommikul ei osanud kahtlustada, et midagi on viltu. Sümptomeid ei olnud. Haigestunud mehed reisivad esimesel võimalusel kohe koju end ravima ja loodame, et nad taastuvad kiiresti. Hooaeg on veel noor ja eesmärk on kahjusid minimeerida. Hetkel terved olevad Keidy ja Kaidy Kaasiku elavad nii meestest kui hooldetiimist eraldi hotellis ning loodan, et neil õnnestub pääseda ja Trondheimis stardis olla.“

„Mis puutub hooldetiimi liikmetesse, siis hetkeseisuga oleme nii mina kui ka Eero Bergman kahjuks koroonaviirusesse nakatunud. Teised on veel rivis. Kindlasti loodame meeskonnaga stardis olla aastavahetusel algaval Tour de Skil. Elame päev korraga ja leiame lahendused, et tüdrukud saaksid edukalt võistelda veel siin ja järgmisel nädalal Trondheimis. Ühe mõtte ütleksin veel, et edu tähendab tõusta ainult korra rohkem, kui sa oled kukkunud. Ma tean, et küll me tõuseme,“ lisas Rehemaa suusaliidu pressiteate vahendusel.

Tänases sprindis eestlastel hästi ei läinud. Ükski meie koondislane veerandfinaali ehk 30 parema hulka ei jõudnud - naiste sprindi kvalifikatsioonis said Kaidy ja Keidy Kaasiku vastavalt 45. (+20,07) ja 49 koha. (+23,28), meestest oli Marko Kilp meie parimana 49. (+13,00).

MK-sari jätkub juba homme Östersundis, kus meie sportlastest on taas stardis Keidy ja Kaidy Kaasiku (kui ei toimu negatiivseid arenguid) ning nädala pärast liigub karavan järgmise aasta maailmameistrivõistluste toimumiskohta Trondheimi.