James tabas poolfinaalis kõik neli kaugviset ja tõi 22 mänguminutiga 30 punkti, viis lauapalli ja kaheksa resultatiivset söötu. Kaksikduubli teinud Anthony Davis panustas võitu 16 silma ja 15 lauapalli.

New Orleans võitis avaveerandi 30:29, kuid James tõi teise neljandiku alustuseks Lakersi esimesed 11 punkti, tabades kolm kaugviset järjest. 38-aastase Jamesi arvel oli poolajavileks juba 21 punkti ning alates kolmanda veerandi keskpaigast ta enam väljakul ei käinud. Otsustava perioodi alguseks juhtis Lakers juba 110:71.

Lakers kohtub finaalis Indiana Pacersiga, kes alistas teises poolfinaalis Milwaukee Bucksi 128:119.

Tyrese Haliburton oli Pacersi parim 27 punkti ja 15 resultatiivse sööduga. Bucksi ei päästnud ka nende staari John Antetokounmpo 37 punkti ja 10 lauapalli.