Avaveerandil võttis 8:8 seisult mängu üle Paf liiga parim korvikütt Ishmael El-Amin, kes viskas Ventspilsi kasuks natuke enam kui seitsme minutiga üheksa silma. Ameeriklase puhkusele mineku järel hakkas omakorda lammutama Arturs Ausejs, mistap pärnakad kaotasid 495 pealtvaataja ees avaveerandi 19:29.

Ilma haigestunud Mario Keglerita tegutsenud suvepealinlased said teisel veerandil paremini minema ning Vadõm Kozaki vabavisete järel oli kaotusseis vaid neli silma (28:32), kuid selle vastuseks tegi Ventspils Ausejsi vedamisel 45 sekundiga 8:0 spurdi ja vahe oli taas tosin punkti. Sarnases rütmis kulges matš kuni poolaja lõpuni ning Gert Kullamäe hoolealused läksid pikemale mõttepausile seisult 38:45. Sealjuures esimesel poolajal panid pärnakad mööda kõik 11 võetud kaugviset.

Puhkepausi järel näitas Pärnu hoopis teist mängu. Kaspar Lootuse sopsanud kaugviske järel jõudsid võõrustajad üle pika aja viigiseisuni (61:61) ning Menno Dijkstra tabav vabavise viis meeskonna kolmanda neljandiku lõpuks juhtima 64:63.

Pärnul olid omad võimalused

Tasavägine püsis mäng kuni lõpuni. Kaks ja pool minutit enne normaalaja lõppu tõi Siim-Markus Post tabloole 75:75 viigi, millele Rolands Zakis vastas kahesega. Kuid järgmised suvepealinlaste neli rünnakut päädisid Posti kahe mööda läinud vabaviskega, Troy Barniese mööda läinud kahesega, Posti ründevea ning Robert Valge nurgast mööda läinud kauviskega.

75:78 seisult said võõrustajad rünnaku, Isaiah Hart läks kuus sekundit enne normaalaja lõppu väga raskele kaugviskele, aga kohtunikud andsid vastasele vea. Ameeriklane sopsas kolmest vabaviskest kaks. Pärnu kiire vea ja El-Amini kahe tabava vabaviske järel sai Pärnu 77:80 seisult veel ühe rünnaku – Hart võttis normaalaja viimasel sekundil taas raske kaugviske, ent sel korral Linards Jaunzems pani sellele reeglitepäraselt käe peale.

Pärnut halvas eelkõige ründelaud, mida nemad said kätte kaks ja vastased 13. Lisaks tabasid suvepealinased 16-st kaugviskest vaid kaks. Viie võidu kõrvale kuuenda kaotuse saanud Pärnu parimana jäi Barniese arvele 18 punkti ja 11 lauda. Isaiah Hart toetas teda 15, Ivo Van Tamm 12 ja Lootus 9 silmaga. Kaheksanda võidu noppinud Ventspilsi parim oli 22 punktiga El-Amin.