23-aastane ja 196 cm pikkune tagamängija Maide on viimased kaheksa aastat mänginud korvpalli suure lombi taga, kuid pikki aastaid esindanud ka erinevate vanuseklasside Eesti noortekoondiseid.

2015. aastal siirdus noormees õppima ja korvpalli mängima USA-sse, Charlotte’i Northside Christian Academy`sse. Sealt edasi mängis ta NCAA kõrgeimas divisjonis palliva Liberty ülikooli eest. NCAA teises divisjonis esindas ta hiljem ka Fresno Pacific Sunbirds meeskonda.

„Otsustasin poole hooaja pealt liituda Viimsi meeskonnaga ning teha järgmine samm oma professionaalses karjääris. Soovin ise edasi areneda, meeskonda sisse elada ning anda omapoolne panus Viimsi eesmärkide teostumisse,“ sõnas Maide Viimsi klubi pressiteate vahendusel.

Viimsi peatreener Valdo Lips on mõistagi elevil, et Viimsi tagaliin saab tugevat täiendust: „Pärast Roni vigastust on tagaliinis olnud kehadest puudu ja Marteni liitumisega saame rotatsiooni laiemaks. Nagu kõigilt teistelt noormängijatelt, ootan ka Martenilt eelkõige head kaitsemängu. Kui see on paigas, loksub kõik muu ka omale kohale.“

Viimsi klubi juht Tanel Einaste selgitab otsuse tagamaid: „Gerriti täpselt teadmata pikkusega vigastuspaus ja Roni hooaja lõpetanud vigastus lõid meie read ka tagaliinis sassi. Kui kontakt Marteniga veel tema Ameerikas olles tekkis, tundus see meile huvitav võimalus. See paar nädalat, mis Marten on meiega treeninud on, näitab, et ta sobitub hästi meie süsteemi ning ka tema tunneb ennast meie protsessis hästi. On märgiline, et veel üks Eestisse naasev mängija on valinud oma karjääri jätkamiseks just Viimsi klubi. See tähendab, et oleme oma tegemistega silma jäänud ja meie juurde tahatekse tulla.“

Kui üleminekupaberid korda saavad võib Maide oma debüüdi Viimsi eest teha juba 3. detsembril, kui Viimsi võõrustab Latvijas Universitāte klubi. Mängu algus on kell 15.